[ad_1]
Третій рік поспіль цей день – без масштабних дійств, а з молитвами біля меморіалів Героїв, які поклали життя за Україну, за її Незалежність.
Незламна, нескорена Україна сьогодні відзначає 33 річницю своєї Незалежності. Незалежності, якої вкотре хоче позбавити північно-східний сусід-ворог, шматуючи наші землі. Третій рік поспіль цей день – без масштабних дійств, а з молитвами біля меморіалів Героїв, які поклали життя за Україну, за її Незалежність.
Не буде масштабних святкувань і сьогодні. До пам’ятних знаків покладуть квіти, вшанують борців за Незалежність хвилиною мовчання…
У минулі роки на День Незалежності встановлювали рекорди, влаштовували масштабні дійства, паради вишиванок, дивували творчістю. Безперечно, це все ще буде після нашої Перемоги. А сьогодні сайт «Є ye.ua» нагадає, як Хмельниччина святкувала День Незалежності у різні роки.
У 2022-у через повномасштабне вторгнення росіян на українські землі з питань безпеки святкові заходи були обмежені. Утім, в цей день своєрідне оригінальне привітання зробили місцеві аграрії. Вони привітали мешканців області з Днем Незалежності, створивши на своїх полях рекордні величезні композиції: два Герби та карту України.
Зокрема, на Кам’янеччині на одному гектарі поля виорали величезну карту України. В центрі цієї мапи вишикувалися двісті людей зі синіми парасольками. Таким чином вони утворили напис «Непереможна і єдина».
У 2022 році на Кам’янеччині на одному гектарі поля виорали величезну карту України. Фото: пресслужби Хмельницької ОДА
Також напередодні Дня Незалежності у середмісті Хмельницького показали спалену техніку російських окупантів, привезену з передової.
У 2023 році також було без масштабних заходів. Однак, у Хмельницькому на майдані коло кінотеатру Шевченка була розгорнута експозиція «Непереможний дух» – виставка синьо-жовтих стягів з передової. Прапори були передані військовими, на них – підписи побратимів.
Ці прапори були передані військовими, на них – підписи побратимів. Фото: пресслужби Хмельницької міської ради
У 2021 році святкували 30-річчя з моменту проголошення України незалежною.
Тоді, напередодні Дня Незалежності, 23 серпня, у День Державного прапора, в обласному центрі відбулася церемонія підняття найбільшого Державного прапора України на Хмельниччині, розміром 10 на 15 метрів. А флагшток, який був збудований для прапора – заввишки має 50 метрів.
Найбільший прапор Хмельницької області має розмір 10 на 15 метрів. Фото: з архіву редакції
Також, крім традиційних урочистостей та параду вишиванок, у 2021 на Хмельниччині було встановлено два національні рекорди. А саме: подоляни розгорнули найдовший Прапор України й долучилися до масового написання картини.
Перший рекорд 22 серпня встановили жителі Хмельницької та Тернопільської областей: три тисячі людей розгорнули найдовший Прапор України. Його довжина сягнула трьох кілометрів.
У 2021 році три тисячі людей розгорнули найдовший Прапор України. Фото: Хмельницької облдержадміністрації
А вже 24 серпня під час святкування Дня Незалежності у Хмельницькому встановили ще один рекорд: на головній площі міста проходило масове написання карантини. До створення картини розміром два на п’ять метрів долучилися понад 1300 жителів області, народжених в незалежній Україні.
До створення картини долучилися понад 1300 жителів області, народжених в незалежній Україні. Фото: з архіву редакції
У 2020 році через карантин, пов’язаний з коронавірусом, святкування були не надто насиченими. Наприклад, в обласному центрі вирішили відмовитися від Параду вишиванок, який до цього у День Незалежності проходив 12 років поспіль. Щоправда, напередодні кілька десятків байкерів організували власний захід — «Колона свободи». В його рамках вони зі синьо-жовтими прапорами на мотоциклах проїхали вулицями Хмельницького.
Байкери у 2020 організували захід «Колона свободи». Фото: з архіву редакції
У 2019 році з нагоди свята у Хмельницькому встановили новий на той час рекорд України – виготовлення та презентація найбільшої геральдичної мапи єднання з українською світовою діаспорою. Мапа випечена у вигляді медового пряника за стародавнім подільським рецептом, вагою 200 кілограмів. На мапі розмістили герби 20 країн, 6 міст та 20 районів області.
У 2019-у з нагоди свята у Хмельницькому встановили новий на той час рекорд України. Фото: з архіву
Читайте також: День прапора в Хмельницькому (ФОТО + ВІДЕО)