Часник свіжий та ароматний аж до весни

0

Взято з https://pogliad.ua/news/life/advices/chasnik-svizhiy-ta-aromatniy-azh-do-vesni-398723

З приходом сталих холодів часник переносять до приміщення, в якому температура зазвичай не опускається нижче нуля. Озимі сорти добре зберігаються до кінця січня, а потім зубки починають псуватися. Важливе значення має вологість. Оптимальна — 65-80%. При дуже низькій овоч швидко висохне, а висока спричинятиме гниття. Зберігатися просто насипом головки довго не будуть. Тому краще поділити урожай на частини, розкласти по коробках, пластикових контейнерах, ящиках або кошиках Найсприятливіша температура для зимівлі плюс 2-4ОС.

Досвідчені господині знають, як подовжити строк зберігання часнику. Треба на дно дерев’яного ящика насипати шар солі. На неї викласти головки і зверху покрити ще одним шаром солі. В ящику обов’язково повинні бути отвори для доступу повітря. Сіль можна замінити тирсою. Цей же метод можна застосувати і в менших масштабах, розклавши зубки в банки і пересипавши сіллю. Вона убезпечує від гниття і підтримує потрібний рівень вологості.

Надійний спосіб зберігання в умовах квартири – в олії. Для цього зубки чистять, розкладають по невеликих простерилізованих банках, заливають олією і закривають капроновими кришками. Продукт зберігається близько 3 місяців, не втрачаючи смаку і запаху. А олію, яка увібрала корисні речовини і аромат, можна використовувати для приготування соусів, супів, інших страв.