Чернівці

Неформали стверджуються у суспільстві і сприймають їх адекватно

Взято з https://pogliad.ua/news/chernivtsi/neformali-stverdzhuyutsya-u-suspilstvi-i-spriymayut-yih-adekvatno-393058

Хто такий неформал? Людина, яка відрізняється своїм світоглядом від основної маси людей. Питання неформальності – штука досить хитка. Кожен визначення «неформал» буде трактуватися по-своєму. Тому, напевне, воно було, є і буде існувати у нашому суспільстві. Стереотипне мислення, застарілі погляди та консервативність наших людей завжди будуть ставити під сумнів будь-які незвичні думки, дії, погляди і т. д.

– Здорова неформальність повинна існувати в житті сучасної людини, – вважає майстер тату в студії «Vean Tattoo»Руслан Маковійчук. – Це слугує інструментом для творчості, дозволяє поглянути на будь-що з іншого боку. Що я маю на увазі під словами «здорова неформальність»? Це руйнування будь-яких стереотипів, вихід із зони комфорту та опір системі.

Щодо тату – це вже стає досить буденним, але все-таки існують стереотипи. Людям важко сприйняти те, що їм незрозуміле, простіше це захейтити. Хоча тату – це творчий процес, частинка мистецької діяльності, те, що протягом всього життя супроводжуватиме і буде доповнювати людське «я». Культура тату в Україні тільки починає розвиватися. Часто люди не розуміють різниці між якісним і неякісним татуюванням.

Людям важко сприйняти те, що їм незрозуміле, хоча тату – це творчий процес, частинка мистецької діяльності

Саме субкультури вже давно залишились в минулому. Якщо ми говоримо про незвичний зовнішній вигляд, поняття «неформал» не є доречним. А щодо вигляду, то чому довге волосся у хлопця це неправильно, а пірсинг брови у дівчини це не круто?

– Класно бути собою, мати свій стиль, власну думку та запам’ятовуватись людям своєю індивідуальністю, – кажуть майстрині пірсингу Аліна Шуть та Інна Самофалова. – На жаль, наше суспільство ще має незрозумілі стереотипи… I навіть серед молоді є ті, хто вкаже на твою індивідуальність як на щось незрозуміле та неформальне.

Ми постійно рухаємось до того, що пірсинг – це нормально. Дедалі частіше людина – не панк, не рокер і навіть не входить до таємного племені, а просто хоче мати септум (прокол носа), бо він подобається. Інколи виникають запитання про точки на тілі, які можуть вплинути на зір або ще на щось. Такого не існує, якщо майстер – професіонал своєї справи.

– Чи робимо ми тату щоб виділитись? Hi! Я ніколи не робила тату, щоб у майбутньому мною захоплювались однолітки чи перехрестила бабуся в автобусі. Мені подобається тату як мистецтво, я захоплююсь роботами майстрів та хочу бачити їх на собі, – каже І. Самофалова.

До студії частіше приходять люди 23-35 років, ті, що мріють про тату, захоплюються цим та без вагань роблять його на все життя.

– Поняття «мода» я не сприймаю, а хто такі неформали, не до кінця розумію і не схвалюю поділ людей на групи, – розповіла читачам «Погляду» перукарка-колористМарія Решетник. – Щодо тату, пірсингу й інших прикрас – так, зараз це нормально. Принаймні суспільство стрімко йде до сприйняття того, що прикрашати своє тіло на довгострокову перспективу це нормально.

В яскраві кольори фарбуються люди не часто. Вікова категорія таких клієнтів у перукарні від 25 до 40 років, набагато рідше – 45+. В основному, це роблять люди з IT-сфери, оскільки можуть собі дозволити це, бо немає дрескоду. Виділятися з натовпу – це, скоріше, для тих, хто впевнений у собі, хто не переймається через те, що на вулиці пальцями показують. Для людей, які не залежать від думки «що люди скажуть», – продовжує М. Решетник.

Термін «неформал» сьогодні виглядає, як пострадянський пережиток, come back десь у 1990-ті, максимум початок 2000-х. Коли у суспільстві продовжував домінувати поділ на правильну більшість і неформалів. Усі подібні уявлення пов’язані саме з тими пострадянськими стереотипами несприйняття особистості, індивідуальної свободи, права на самовираження…

Ми йдемо до того, що бути собою, почуватися органічно та комфортно, виглядати так, як ти хочеш – це модно. У сучасному світі таке поняття є дуже суб’єктивним, кожен вкладає у нього різний зміст. Сучасні тренди швидко змінюються, а інформаційні технології можуть нав’язувати різні образи та моду, проте пріоритетом завжди повинна бути особистість.

– Кожна людина має право на самовираження і те, яким чином вона це робить, яким чином трансформує чи змінює власну зовнішність – це тільки її особиста справа, підcумовує викладачка ЧНУ ім. Ю. Федьковича Ірина Равлик.

Катерина ДАНИЛЮК


Думки вголос

Марія Шустрова 15 років, учениця
Тату, пірсинг, зачіска, одяг — це засіб самовираження, який не тільки доповнює образ, але й може допомогти впоратись/забути свої комплекси. Якщо вона бажає змінити щось у зовнішності для свого комфорту, то чому б і ні. Поняття “неформал” для мене взагалі не є актуальним. Не бачу сенсу ділити людей на групи та відокремлювати їх від усіх інших, адже зовнішній вигляд — це не важливий чинник/аспект у формуванні мого ставлення до людей. Як на мене, такі люди цікаві, впевнені, з ними завжди є про що поговорити. На мою думку, виділятися з натовпу модно. Зараз люди активно шукають якомога більше способів привернути до себе увагу, знайти своє “я”. Тому, вважаю, що прагнення сучасного суспільства реалізувати свої бажання, а саме якось змінити зовнішність — досить стильно.
Марія Шустрова,15 років, учениця
Анна Скаліух 21 рік, студентка
Моє ставлення коливається від нейтрального до позитивного. Я люблю яскраве, мені подобається, коли тіло прикрашають тату чи пірсингом. Для себе обираю такий спосіб модифікацій. Слово «неформал» сприймається мною як данина субкультурам, але навіщо розділяти людей на звичайних та неформальних. Будь-хто може зробити собі пірсинг чи набити тату за бажанням, але не належати до цього (субкультур), ходити на роботу в офіс, жити звичайним життя. Мені здається, людина модифікує тіло лише для себе. Те, що незвичайна для очей зовнішність виділяється серед натовпу, вже є наслідком. Перш за все, це самоствердження і пошук себе, тому термін “мода” тут не підходить. Хоча, якщо згадати епоху 2007 року – масове створення субкультур, то так, це було модно.
Анна Скаліух,21 рік, студентка
Раду Констанчан 69 років, пенсіонер
Загалом, моє ставлення до цього позитивне, якщо це не виходить за рамки пристойного. Нічого поганого у цьому не бачу. Неформали, як на мене, також є в нашому суспільстві. Вони так виражають себе, свою думку. Головне, щоб ця неформальність не перечила законам суспільства, не порушувала чийсь комфорт і не шкодила іншим. Виділятися з натовпу — це модно, особливо молодь таким чином виражає свою індивідуальність, але виділятися треба позитивними рисами, а не негативом, таким як наркоманія, алкоголізм і т. д.
Раду Констанчан,69 років, пенсіонер

Опитування авторки

Схожі новини

Back to top button
Close
Close