У Чернівцях відбувся мітинг до Дня Гідності та Свободи України

1

Взято з https://pogliad.ua/news/chernivtsi/u-chernivcyah-vidbuvsya-miting-do-dnya-gidnosti-ta-svobodi-ukrayini-398679

Сьогодні, 21 листопада 2020 року, на Центральній площі Чернівців відбувся мітинг до Дня Гідності та Свободи України.

– То був початок, коли всі справжні патріоти України, незалежно від національності, українці, євреї, вірмени, росіяни, молдовани, всі, хто проживає в Україні, прокинулися. Вони зрозуміли, що за гідність і за свободу держави, країни, в якій вони живуть, треба боротися, – зазначив заступник Чернівецького міського голови Олександр Паскар.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований. Це свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

– Дуже багато людей віддали своє життя. І це лише початок. На сьогоднішній день кожне місто, містечко, кожне село має своїх Героїв, які віддали найсвятіше, що в них є – життя. Як би там не було, є Сотня, яка першою у 2014 році віддала своє життя за гідність і свободу України. І в Чернівцях теж є два представники цієї Сотні – Аксенин і Щербанюк, – додав Олександр Паскар.

Нагадаємо, що саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

– Багато людей говорять про те, що не знають чи потрібен був Майдан, чи не потрібен. Я, коли дивлюся на ті події через роки, ще більше переконуюся в тому, що, насправді, ніякі наші дії не були такими, які зробили щось гірше для країни. Навпаки, я переконаний, що Майдан став тим цивілізаційним зламом для країни, який дав можливість нам для подальшого розвитку. Через Майдан ми позбулися того минулого, яке тягнуло нас назад в радянський період, – наголосив активіст, учасник подій на Майдані Тарас Прокоп.

Фото та відео Артема АРТЕМЕНКА