Як змінилася зовнішня торгівля Хмельниччини з початку року

0

Джерело https://ye.ua/economica/52031_Yak_zminilasya_zovnishnya_torgivlya_Hmelnichchini_z_pochatku_roku.html

У січні-вересні цього року на Хмельниччині обсяги експорту товарів становили майже 445 мільйонів доларів США, обсяги імпорту – понад 354 мільйонів доларів. Як зазначають у Головному управлінні статистики області, порівняно з аналогічним періодом минулого року експорт зменшився на 1,1%, імпорт – на 13,2%.

Експорт товарів до країн Європейського Союзу становив майже 234 мільйонів доларів, тобто 52,6% від загального обсягу експорту.

«Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Іспанії. Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Єгипту, Туреччини, Білорусі», – йдеться у повідомленні.

У загальному обсязі експорту товарів збільшилась частка зернових культур; електричних машин; жирів та олій тваринного або рослинного походження. Натомість зменшилась частка насiння і плодів олійних рослин; цукру і кондитерських виробів з цукру; залишків і вiдходів харчової промисловості; солі, сірки, землі та каміння; механічних машин; продукцiї борошномельно-круп’яної промисловості.

«Імпорт товарів з країн Європейського Союзу зменшився проти січня-вересня 2019 року на 8,6% та становив 195,7 мільйонів доларів, або 55,2% від загального обсягу», – зазначають у пресслужбі статистики.

Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Польщі, Іспанії. Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Туреччини, Білорусі, Російської Федерації, Саудівської Аравії, США. Збільшилась частка імпортних засобів наземного транспорту, крім залізничного; каучуку, гуми; овочів; їстівних плодів та горiхів. Зменшилась частка палив мінеральних, нафти і продуктів її перегонки; електричних машин; механічних машин; пластмас, полімерних матеріалів.