Першу збірку п’єс Шекспіра продали за майже 10 мільйонів доларів

0
34

Джерело https://galka.if.ua/pershu-zbirku-pies-shekspira-prodali-za/

Рідкісну копію “Першого фоліо” Вільяма Шекспіра 1623 року продали на аукціоні Christieʼs за рекордні 9,98 мільйона доларів — книга стала найдорожчим літературним друкованим твором в історії.

Читайте також: Київські театрали вразили франківців комедією Шекспіра, яку переклав Андрухович (ФОТО)

Про це пише CNN, передає Inspired.

Збірник з майже усіма п’єсами Шекспіра (36 п’єс з 38) видали незабаром після смерті драматурга. 18 п’єс у книзі були опубліковані вперше, зокрема «Макбет» і «Дванадцята ніч». Повна назва книги — «Комедії, хроніки та трагедії містера Вільяма Шекспіра. Надруковано з точних та справжніх текстів».

Проданий на аукціоні примірник — один з п’яти повних екземплярів, які зберігалися у колекціонерів. Ще одну копію книги продали на аукціоні у 2001 році за 6,1 мільйона доларів.

Торги між трьома покупцями тривали 6 хвилин. Остаточна ціна продажу перевищила оцінку аукціонного будинку, який прогнозував максимальну ставку від 4 до 6 мільйонів доларів. Книгу придбав американський приватний колекціонер Стівен Ловентейл. У телефонному інтерв’ю після аукціону він назвав оригінальне «Перше фоліо» Шекспіра «святим Ґраалем книг».

“”Перше фоліо” — найвидатніший твір англійською мовою, безумовно, найвидатніший твір театру, тому ті, хто люблять інтелектуалізм, повинні розглядати його як божественний об’єкт”, — сказав Ловентейл, який володіє мережею магазинів рідкісних книг і фотографій.

Ловентейл придбав книгу в палітурці початку 19 століття. У книгу вкладено лист шекспірознавця Едмонда Мелоуна від 1809 року, що підтверджує його оригінальність.

Хоча було випущено близько 750 копій “Першого фоліо”, до наших днів збереглося всього 235 примірників. З них тільки 56 вважаються повними, і майже всі вони зараз належать установам у США і Великобританії.

Приєднуйтеся до “Галки” у Telegram та Instagram – найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!