У селі Івано-Франківської ОТГ виявили небезпечний бур’ян і запровадили карантин

0
1

Взято з https://galka.if.ua/u-seli-ivano-frankivskoi-otg-viyavili/

У Тисменицькому районі виявили небезпечний карантинний бур’ян – амброзію полинолисту.

Нове вогнище карантинного бур’яну виявили спеціалісти управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в області під час фітосанітарного моніторингу земельних угідь у селі Підлужжя на території, прилеглій довкола сільського кладовища, площею 1 га.

Про це інформує “Галку” Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області.

“Карантинний режим запроваджено розпорядженням Тисменицької районної державної адміністрації від 16.09.2020 р. № 263. Визначено заходи щодо боротьби та недопущення розповсюдження карантинного бур’яну, які включають в себе: скошування.., дискування чи виривання вручну рослин амброзії або застосування гербіцидів на початку періоду вегетації бур’яну”, – йдеться в повідомленні.

Довідково. Амброзія полинолиста – однорічний бур’ян. Засмічує всі польові культури, особливо просапні (кукурудза, соняшник), ярі зернові; також росте у садах, на городах, виноградниках, луках, пасовищах, полезахисних смугах, на узбіччях доріг, відкосах залізничних шляхів, по берегах річок, ставків, зрошувальних каналів, на пустирях. Рослину можна зустріти і просто на вулицях міст.

Вогнища цього бур’яну не лише пригнічують розвиток сільськогосподарських культур, але й спричиняють алергійні захворювання людей.

Пилок рослин має чітко виражену сентибілізуючу дію і є основною причиною виникнення полінозів у людей, схильних до алергії.

Значної шкоди здоров’ю людини рослина завдає в період цвітіння. Пилок амброзії є причиною виникнення багатьох алергічних захворювань, попадаючи в очі, ніс, бронхи, викликає сльозотечу, погіршує зip, підвищує температуру тіла: різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів призводить до нападів бронхіальної астми.

Амброзія полинолиста схожа на полин звичайний (звідки й отримала свою назву), але не має запаху.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram – найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!