Львів

Львівські хірурги запроваджують новий сучасний метод лікування важких інфекцій живота. Він дозволяє хворим уникнути повторних операцій

Взято з https://zaxid.net/news/showNews.do?lvivski_hirurgi_zaprovadzhuyut_noviy_suchasniy_metod_likuvannya_vazhkih_infektsiy_zhivota&objectId=1507789

Хірурги львівської Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги впроваджують у практику сучасний метод лікування важких хірургічних інфекцій черевної порожнини – метод вакуумного лікування інфекцій (ВАК-терапія). Його широко використовують у передових країнах світу для лікування вкрай важких інфекцій живота, які неможливо усунути однією операцією. У Львові цим методом пролікували вже трьох пацієнтів.

Як пояснив ZAXID.NET завідувач першого хірургічного відділення лікарні Гнат Герич, особливість цього методу лікування полягає у тому, що він дозволяє лікувати хворих способом відкритого живота. Його застосовують тоді, коли пацієнта з важкою хірургічною інфекцією не можна вилікувати за одну операцію, а треба проводити декілька. Аби хворому не робити поетапних операцій і полішити ефективність лікування, застосовують ВАК-терапію.

«При вакуумному лікуванні у черевну порожнину встановлюється спеціальний апарат, всі внутрішні органи у всіх відділах повністю окутуються спеціальною плівкою з відповідними отворами. Також у черевну порожнину поміщається спеціальна губка, вкрита іонами срібла. Тоді живіт покривається ще декількома шарами спеціальних елементів і підключається до апарата негативного тиску. Апарат на деякий час створює негативний тиск, потім його послаблює, потім знову створює негативний тиск і робить це в автоматичному режимі. Це дуже важливий метод лікування, бо він дозволяє постійно видаляти інфіковану рідину, яка накопичується в черевній порожнині», – каже Гнат Герич.

За його словами, такий метод лікування можна застосовувати при гострому апендициті, який ускладнився дифузним перитонітом, прориві виразки, змертвінні кишки внаслідок тромбозу та інших захворюваннях черевної порожнини, які ускладнилися важким запаленням живота.

У Львові цей метод лікування важких хірургічних інфекцій черевної порожнини, як каже Гнат Герич, застосовують вперше. Ним у лікарні вже проліковано троє хворих і тепер «ставлять на потік» і будуть лікувати пацієнтів з важкими інфекціями живота.

Схожі новини

Back to top button
Close
Close