Львівські музейники заперечили заяву про підтримку Синютки на виборах мера

0
5

Джерело https://zaxid.net/news/showNews.do?lvivski_muzeyniki_zaperechili_zayavu_pro_pidtrimku_sinyutki_na_viborah_mera&objectId=1509206

Партія «Європейська солідарність» опублікувала заяву «Західноукраїнської Спілки музеїв» про підтримку Олега Синютки на виборах мера Львова. Водночас музейники заявляють, що не підтримували такого рішення.

На сайті обласного осередку «Європейської солідарності» ще 7 жовтня опублікували заяву «Західноукраїнської Спілки музеїв» про підтримку партії та особисто Олега Синютки, що кандидує у мери Львова. Заява пройшла практично непоміченою, але після скандалу з заявою львівських письменників на підтримку іншого кандидата – Тараса Кльофи від «Слуги народу» – журналісти звернули увагу і на заяву музейників. Виявилось, що принаймні частина львівських музейників відмежувались від неї.

«Місту потрібна влада, яка має підтримку більшості львів’ян. Такою владою може бути лише загальнонаціональна політична сила, що захищає проєвропейський курс України, а також людина, якій небайдужа доля міста та його історичне надбання, і тому члени спілки більшістю голосів підтримали О. М. Синютку, якого знаємо як професійного керівника», – вказано у заяві «Західноукраїнської Спілки музеїв», яку підписав голова правління цієї громадської спілки Ігор Тимець і його заступник Орест Малиць.

Клікніть для збільшення

У суботу, 17 жовтня, одразу три музеї, які є членами цієї спілки, заявили, що не підтримують такої заяви. Таку позицію висловив директор Дому Франка Богдан Тихолоз, директор музично-меморіального музею ім. Соломії Крушельницької Михайло Кобрин та директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук.

Директор музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський заявив ZAXID.NET, що він є поза політикою. «Якщо мого підпису нема, то робіть висновки», – сказав Андрій Клімашевський та відмовився від подальших коментарів.

Керівник «Західноукраїнської Спілки музеїв» Ігор Тимець, який очолює краєзнавчий музей у Винниках і є членом партії «Європейська солідарність», відмовився розповісти ZAXID.NET, коли саме відбувались збори, на яких прийняли цю заяву, та які саме музеї її підтримали, заявивши, що ця інформація є конфіденційною.

Директор львівського Музею історії релігії Орест Малиць розповів ZAXID.NET, що опитування щодо підтримки «Європейської солідарності» та Олега Синютки Ігор Тимець проводив телефоном. Однак Орест Малиць відмовився уточнити, чи підтримував він цю заяву.

Директорка ще одного львівського музею (меморіального музею ім. Михайла Грушевського) Марія Магунь відмовилась спілкуватись із журналісткою ZAXID.NET у неділю з огляду на офіційний вихідний..

Загалом до «Західноукраїнської Спілки музеїв» входять 17 музеїв з Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Хмельниччини, Сум та Рівного. Серед них і Історико-краєзнавчий музей у Винниках, який очолює сам Ігор Тимець, який зараз кандидує від «ЄС» до Львівської районної ради.