Львів

Львівського активіста оштрафували за порушення карантину через протест проти карантину

Взято з https://zaxid.net/news/showNews.do?u_lvovi_vulichnogo_aktivista_oshtrafuvali_za_porushennya_karantinu_cherez_protest_proti_karantinu&objectId=1505830

Відомого у Львові вуличного активіста Івана Спринського оштрафували за організацію акції протесту проти карантину. Суддя Галицького райсуду Львова Олег Юрків визнав Спринського винним у порушенні умов карантину і наклав штраф у 17 тисяч гривень.

Організована Спринським акція протесту відбулася під Львівською облдержадміністарцією 5 травня. Тоді він влаштував акцію нібито на підтримку фермерів і протестував проти «супермаркетів олігархів», які працювали під час карантину. У постанові суду вказано, що на цю акцію прийшло близько 20 осіб, хоч на той час діяло обмеження на будь-які громадські зібрання.

«Іван Спринський 5 травня о 10:00 перед входом до Львівської ОДА здійснив акцію протесту, на яку зібралось до двадцяти осіб, чим порушив пункт 7 частини 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211», – вказано у постанові суду.

Сам Іван Спринський на судове засідання не з’явився, однак суддя вирішив, що, оскільки той знав про це засідання і про те, що на нього склали протокол про адмінпорушення, то неявка на засідання свідчить про бажання затягнути розгляд справи. Відтак суддя Олег Юрків вирішив оштрафувати львівського вуличного активіста на 17 тис. гривень.

Іван Спринський часто бере участь або й організовує скандальні акції протесту на доволі різну тематику, які стали його основною роботою після публічного відречення від часу виходу із Партії регіонів у грудні 2013 року. Відтоді він був помічений у сотнях акцій, його інтереси поширюються на митницю, «Укрспирт», АЗС, психлікарню, прокуратуру, транспорт, енергетику та інші сфери.

У суді зараз перебуває ще одна справа на Спринського – у червні 2020 року правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт за облиття фарбою заступника мера Львова Геннадія Васьківа та в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» Євгена Бойка, що сталося більш як рік назад під час засідання виконкому. Раніше Спринський фігурував ще і як свідок у справі про спробу захоплення кабінету начальника ДФС Львівщини, хоча зараз він не є обвинуваченим по цьому випадку.

Додамо також, що це не перший штраф за недотримання карантину, виписаний організаторам акцій протесту проти карантину. Першого травня львівські поліцейські склали адмінпротокол за порушення карантину на організатора акції протесту малих підприємців.

Схожі новини

Back to top button
Close
Close