На виборчих дільницях у Львові проводять одразу три екзит-поли. Результати опитування львів’ян будуть відомі після закінчення голосування

0

Джерело https://zaxid.net/news/showNews.do?na_viborchih_dilnitsyah_u_lvovi_provodyat_odrazu_tri_ekzit_poli&objectId=1510950

У день другого туру виборів мера Львова відразу три соціологічні компанії проводять опитування львів’ян на виході з виборчих дільниць. У неділю, 22 листопада, у місті працюють представники агенції Socis, Fama та програми «Свобода слова Савіка Шустера». Результати екзит-полів оприлюднять одразу після закриття виборчих дільниць о 20:00.

Біля дільниці на вул. Хімічній, 7 від початку голосування працюють двоє представників агенції Socis. Однак працюватимуть вони не до кінця голосування, а лише до 18:30. Інтерв’юери агенції підходять до львів’ян запитують, за кого ті проголосували, і власноруч вносять дані в анкету. Заповнені анкети людині, яка проголосувала, представники Socis не показують.

Екзит-пол від програми «Свобода слова Савіка Шустера» проводять на дільниці на вул. Трильовського. До львів’ян, які вже проголосували, підходять представники і питають, за кого ті віддали свій голос. «Якщо людина бажає, то заповнює анкету сама, якщо ні – можу я. Але я відкладаю цю анкетку і людина бачить свій вибір, все заповнене при ній. Не може бути так, що людина сказала одне, а я записала інше», – розповіла журналістам представниця програми «Свобода слова Савіка Шустера» Богдана.

Представники третьої агенції Fama, яка теж проводить сьогодні екзит-пол відмовляються спілкуватися з журналістами. Мовляв, вони не можуть відволікатися від процедури.

«Вони не мають права коментувати хід виборчого процесу і хід реалізації дослідження. Відповідно до методики проведення екзит-полу, необхідно дотримуватися кроку відбору респондентів. Цей крок індивідуальний для кожної дільниці і встановлюється відповідно до кількості виборців на дільниці і відповідно щоб він був дотриманий протягом усього дня. Тому люди, які намагаются відволікати респондентів, таким чином порушують процедуру і впливають на порушення цього кроку», – пояснилаХристина Пейчева, працівниця соціологічної агенції Fama.

Результати всіх трьох соціологічних опитувань будуть оприлюднені одразу після завершення голосування та закриття дільниць о 20:00.