Львів

У львівських автобусах запровадять безготівкову оплату проїзду. Перші системи для оплати проїзду за допомогою смартфону встановлять на маршруті №3А

Взято з https://zaxid.net/news/showNews.do?u_lvivskih_avtobusah_zaprovadyat_bezgotivkovu_oplatu_proyizdu&objectId=1507787

На комунальних автобусах у Львові планують запровадити можливість безготівкової оплати за проїзд. Спочатку такі системи протестують на маршруті №3А. Про це повідомив начальник управління транспорту ЛМР Орест Олеськів.

За словами Олеськіва, зараз місто співпрацює з компаніями EasyPay і Jetbeep щодо можливості запровадження електронної оплати за проїзд у комунальних автобусах. Подібна система вже два роки працює в електротранспорті і дає змогу розрахуватися за допомогою мобільного додатку Easywollet, увімкнувши bluetooth.

Пристрій для оплати встановлять лише поруч з водієм. Щоб оплатити за проїзд, необхідно буде зайти через передні двері, приставити свій телефон з включеним bluetooth до пристрою і таким чином здійснити оплату.

«Оплата буде здійснюватися автоматично, і, фактично, миттєво. Про здійснення оплати будуть інформувати відповідні світловий і звуковий сигнали. Вони будуть інформувати пасажира і водія одночасно. Також, якщо оплата не пройде, це теж буде повідомлятися відповідними сигналами», – пояснює Орест Олеськів.

На вихідних обладнання для безготівкової оплати проїзду встановлять в автобусах на маршруті №3А. З вівторка, 22 вересня, послуга стане доступна для пасажирів.

«На маршруті №3А працює 15 автобусів. Монтаж відповідних давачів для здійснення безготівкової оплати плануємо здійснити на цих вихідних, а вже з вівторка, 22 вересня, на завершення Європейського тижня мобільності, введемо цю послугу в дію для пасажирів. Якщо все буде добре, то запровадимо таку можливість на всьому комунальному транспорті», – додав Олеськів.

Нагадаємо, з минулого року у львівських трамваях і тролейбусах запровадили оплату проїзду за допомогою додатку EasyPay. Також у електротранспорті можна розрахуватись за проїзд за допомогою SMS, а також придбати квитки у додатку «Приват24».

Зазначимо, що у Львові зараз триває робота над запровадженням електронного квитка у громадському транспорті. Е-квиток буде впроваджувати чесько-український консорціум компаній Mikroelektronika spol s r.o. та SoftServe, оператором е-квитка буде ЛКП «Львівавтодор». Перші валідатори у транспорті мають встановити вже на початку наступного року. А повноцінно електронний квиток запрацює через рік.

Схожі новини

Back to top button
Close
Close