У Зимноводівській ОТГ «Самопоміч» виявила крадіжку голосів

13

Джерело https://zaxid.net/news/showNews.do?u_zimnovodivskiy_otg_samopomich_viyavila_kradizhku_golosiv&objectId=1509796

У Зимноводівській об’єднаній територіальній громаді, що біля Львова, виявили фальсифікації результатів голосування. Там вкрали у партії «Самопоміч» шість голосів і віддали їх іншій політичній силі. Цього достатньо, щоб «Самопоміч» не подолала 5% бар’єру і не пройшла в раду цієї ОТГ.

Крадіжку голосів у Зимноводівській ОТГ виявив Андрій Грицько. Він кандидат у депутати в цій громаді від «Самопомочі». При перегляді протоколів від дев’яти ДВК знайшов порушення. Первинний документ дільниці у Суховолі відрізнявся від уточненого. Там від «Самопомочі» забрали шість голосів.

«При підрахунку я зіставив їх з тими, що були первинні з дільниць, і мені не зійшлось шість голосів на 209 дільниці з Суховолі. Якраз ті шість голосів впливають на те подолання 5% бар’єру партією. Тим самим я роблюсь непрохідний і тим самим два кандидати, які мали би пройти від «Самопомочі», розділяються між Європейською солідарністю і Галицькою партією», – розповів кандидат у депутати Зимноводівської ОТГ від «Самопомочі» Андрій Грицько.

Чоловік вже написав скаргу в ТВК. Розібратись у цій ситуації взявся юрист іншої політичної партії, яку просив не називати. Показує нам два протоколи. Зліва – уточнений, справа – первинний. Тут чітко видно – тих шість голосів приписали партії «Сила і честь».

«У 7 графі за політичну партію «Сила і честь» прописано у новому протоколі – 26 голосів. В той же час в 7 графі первинного пише 20 голосів. В 10-й графі за політичну партію «Самопоміч» в новому протоколі пише 15 голосів. В той же час в первинному протоколі пише – 21», – пояснює адвокат, який не захотів називатись.

Голова дільниці у Суховолі Віктор Божик пояснює, що ТВК справді початковий протокол завернула на уточнення. Прізвище депутата від «Слуги народу» замість написати від руки мали надрукувати у протоколі. Виправили це ще у понеділок. А у вівторок голову знову викликали до ТВК начебто підписати акти про невідповідність цифр між виборцями та бюлетенями.

«Викликали, сказали, що треба переписати протоколи Зимноводівської ОТГ по кандидатах в депутати. Ці протоколи вони від руки не писали, а працівниця за комп’ютером почала набирати оці цифри – це не я робив. Вони мене взяли довірою, вони підсунули мені якраз оцю несправедливість», – розповів голова дільничної виборчої комісії №406209 у с. Суховоля.

Голова Зимноводівської ТВК каже, що перший протокол не беруть до уваги, бо на дільниці його неправильно склали.

«Протокол, яким ми керуємося, який ми голосуванням прийняли до уваги і по ньому вже підготували підсумки і результати, є підписаний головою на кожній сторінці і поставлена печатка. Тому я не маю підстав керуватися іншими протоколами», – прокоментувала голова Зимноводівської сільської ТВК Ірина Ворощак.

Просимо показати кінцевий протокол. Та голова навмисне не відкриває результатів партій. Юриста зацікавлюють підписи у документі, бо виглядають як копії. Всі прізвища членів комісії та підписи у чорному кольорі.

Уточнений протокол з результатами голосування, на якому можна побачити інший почерк та різницю в підписах

Голова дільниці Віктор Божик каже, що вдруге протокол члени його комісії не підписували. Тож ТВК взяла старий зразок, бо лише там є всі підписи. Але в оригіналі вони синім кольором і лише голова дільниці мав чорне чорнило.

Початковий протокол з підписами членів дільничної комісії