Марсохід Perseverance передав на Землю перше відео з Марса

5

Perseverance 18 лютого здійснив вдалу посадку в північній півкулі Марса

Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance, який 18 лютого здійснив вдалу посадку в північній півкулі Марса, надіслав на Землю своє перше відео.

Воно опубліковане в Twitter-акаунті марсохода. Передусім була опублікована перша панорама, зроблена в місці посадки апарату в кратері Єзеро.

Також NASA сьогодні провела прес-конференцію, в рамках якої поділилася першими відео і новими знімками з Марса, зробленими Perseverance. Загалом апарат передав уже понад 30 гігабайтів інформації.

У той час як попередні марсіанські місії відправляли на Землю відео, які насправді були набором зображень, Perseverance обладнаний камерами і мікрофонами з можливістю безперервного запису. Всього у марсохода 23 камери, які підтримують масштабування і реалістичну передачу кольору і 2 мікрофони.

На відео можна бачити, що апарат використовував парашут для гальмування в атмосфері Марса. Надалі камера перемикається на вражаючу панораму марсіанського ландшафту – апарат знімав поверхню під час спуску.

У відео потрапили і члени команди NASA, які ведуть місію. Вони зустріли успішну посадку Perseverance з радістю.

В NASA також повідомили, що всі системи Perseverance працюють нормально. Зазначається, що швидкість пересування Perseverance близько 200 метрів за добу.

Зазначимо, що Perseverance покинув Землю 30 липня минулого року, 18 лютого о 22:44 за київським часом здійснив вдалу посадку, а згодом він надіслав на Землю перші фото.

Сигнал про це за 11 хвилин 22 секунди подолав близько 200 млн км та досяг Лабораторії реактивного руху NASA, яка розташована поблизу Лос-Анджелеса, США о 22:55.

За понад 6 місяців польоту Perseverance подолав 470 млн км. На борту апарату поміж наукових інструментів та моделі вертольота є три флешки з 11-ма мільйона імен жителів Землі, зокрема і 75 тис. українців.

Наукова програма Perseverance розрахована мінімум на два земних роки (швидше за все, вона буде продовжена). Крім вивчення геології і клімату Марса, історії його еволюції, а також пошуків слідів давнього життя, апарату доручено виконати забір зразків грунту для доставки на Землю в майбутньому і випробувати технології для майбутніх пілотованих польотів, включаючи отримання кисню з марсіанської атмосфери.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter


Джерело https://zaxid.net/marsohid_perseverance_peredav_na_zemlyu_pershe_video_z_marsa_n1514825