у Саудівській Аравії побудують нове місто для мільйона жителів

Чернівці


Саудівська Аравія побудує місто, яким керуватиме штучний інтелект. У ньому не буде автомобілів, доріг та викидів вуглецю.

Про це повідомляє агентство ANBA, пише ІА АСС з посиланням на Громадське. 

Будівництво розпочнуть в межах проєкту Neom, який передбачає створення інноваційного міста поблизу Червоного моря. Цей проєкт планують реалізувати для того, щоб диверсифікувати саудівську економіку, яка значною мірою залежить від нафти.

Як розповів спадковий принц країни Мухаммед бін Салман, який є головою ради директорів проєкту, місто буде розраховане на мільйон жителів та матиме протяжність у 170 км.

Наші новини є у Facebook

У ньому будуть школи, оздоровчі центри та зелені насадження, а також швидкісний підземний громадський транспорт. Очікується, що поїздка містом має займати не більш як 20 хвилин.

За задумом архітекторів, місто зможе створити 380 тисяч робочих місць та додасть до внутрішнього валового внутрішнього продукту саудівської економіки 48 млрд доларів до 2030 року.

Читайте також: Одну з найвідоміших вулиць світу перетворять у «надзвичайний сад»

Джерело https://acc.cv.ua/news/storystorynka/tehnologichno/bez-avtomobiliv-ta-dorig-u-saudivskiy-araviyi-pobuduyut-nove-misto-dlya-milyona-zhiteliv-67868