Чернівці

Буковинські податківці «кришували» експорт горіхів до Європи, – ДБР І АСС

Правоохоронці викрили організовану злочинну групу, до складу якої входили посадовці Державної фіскальної служби України в Чернівецькій області.

Зловмисники здійснювали експорт горіхів до Європи без сплати податків, чим завдали державі збитків на чверть мільярда гривень. Наразі усі члени ОЗГ мають постати перед судом. Про це пише Інформаційне агентство АСС з посиланням на пресслужбу Державного бюро розслідувань.

Читайте також: Посадовці на Буковині розкрадали «паводкові» гроші, – СБУ

Як повідомляють у правоохоронному відомстві, слідчі ДБР завершили розслідування стосовно 11 учасників організованої злочинної групи, серед яких 2 посадовця Державної фіскальної служби України, які налагодили схему ухилення від сплати податків під час експорту волоського горіху до Європи.

«Зловмисники підібрали громадян серед соціально незахищених верств населення та зареєстрували на них низку товариств з обмеженою відповідальністю. Вони формально очолювали ТОВ та лише підписували документи з господарської діяльності, необхідні організаторам оборудки.

Під прикриттям цих товариств, правопорушники експортували продукцію без сплати податків, використовуючи зв’язки посадовців ГУ ДФС в Чернівецькій області, що входили до складу угруповання. Для функціонування протиправного механізму та приховування оборудки, учасники ОЗГ складали завідомо неправдиві документи про походження товару. Це дозволяло зловмисникам не перераховувати податки до держбюджету», – повідомили деталі у Бюро.

У ДБР додали, що через злочинну діяльність групи до держбюджету не було сплачено 252 млн. гривень податків.

Відтак, правоохоронці направили до суду обвинувальні акти щодо усіх 11 учасників ОЗГ.

Так, посадовці ДФС обвинувачуються у:

пособництві у складі організованої групи в ухиленні від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, що призвело до фактичного ненадходження до бюджетів коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України);

використанні завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358 КК України);

службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України).

Інформаційне агентство АСС є в Instagram
Джерело https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/bukovinski-podatkivci-krishuvali-eksport-gorihiv-do-evropi-dbr-77331

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com