Чернівці

Чому Нацбанк одномоментно обвалив гривню на 25%: пояснення » Новини Чернівці: Інформаційний портал «Молодий буковинець»


У липні курс гривні щодо долара одномоментно знецінився аж на 25%.

На цей крок Національний банк пішов, як заявила у інтерв’ю Главкому перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова, для того, аби зменшити дисбаланс

Нам потрібно було переприв’язати курс на рівні, який учасники ринку вважали б рівноважним навіть чисто психологічно, – пояснила Рожкова.

За її словами, після початку війни кількість валюти, яка надходила до України, значно зменшилася через проблеми із експортом. Якщо в перші місяці [повномасштабної війни] експорт та імпорт просіли приблизно однаково, то з поступовим відновленням економіки імпорт почав відновлюватися швидше. Крім того, сильно зросли обсяги витрат наших громадян – вимушених переселенців закордоном, – заявила перша заступника голови Нацбанку, зазначивши, що в таких умовах валюти в Україну заходить суттєво менше, ніж виходить. А цю різницю держава покриває із золотовалютних резервів.

Варіант із поверненням до класичного плаваючого чи ринкового курсу гривні у короткостроковій перспективі Національний банк відкинув – це, за словами Рожкової, стало б додатковим шоком для вітчизняної економіки: Про повернення до класичного плаваючого курсоутворення у короткій перспективі ми ніколи не говорили.

Саме тому було прийняте рішення про зниження курсу гривні. Разом з тим Нацбанк, пояснила Катерина Рожкова, враховував як девальваційні очікування, так і просідання інших валют (зокрема, у країнах-партнерах України) щодо долару США.

Нагадаємо, що Національний банк України з 21 липня різко опустив офіційний курс гривні до долара. Національна валюта в один момент обвалилась на 25% до 36,5686 грн за долар. До цього, з 24 лютого, курс був зафіксований на рівні 29,2549 грн за долар.

Читайте новини МБ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 14:15

Коментарів
0
Переглядів
78

Джерело https://molbuk.ua/news/264365-chomu-nacbank-odnomomentno-obvalyv-gryvnu-na-25-poiasnennia.html

Back to top button