Чернівці

День Покрови Пресвятої Богородиці: що можна і чого не можна робити в це свято » Новини Чернівці: Інформаційний портал «Молодий буковинець»

14 вересня відзначається один із найбільш шанованих серед християн свят — день Покрови Пресвятої Богородиці, який ще називають третьою Пречистою. Фокус зібрав усі легенди, традиції, та обряди, пов’язані з цим днем.

Оскільки Покрова припадає на середину жовтня, коли на вулиці стає холодно і приходять перші заморозки, чимало прикмет пов’язані якраз із погодою. З давніх-давен вважалося, що саме в цей день землю покриває перший снігУ лікарнях станом на 5 серпня перебувають 89 людей.

На Покрову до обіду осінь — після обіду зима;

Тепло на Покров — до теплої зими, а холод — до морозної;

Якщо на Покрову дме східний або західний вітер — зима буде сувора, південний, — до м’якої, північний — до сніжної. Мінливий вітер — до мінливої зими і холодної та вітряної весни;

Повністю голі дерева на Покрову — до легкої зими, з листям — до морозної;

День без дощу і снігу — до затяжної осені;

Відлетіли журавлі — до холодної зими. Якщо ці птахи відлітають після Покрови, то зима буде теплою;

Перший сніг на Покрову означає, що зима вступить у свої права ще не скоро.

Заморозки на Покрову обіцяють холодну зиму

Оскільки назва свята асоціювалася з покритою головою, шлюбом, то в цей період було заведено грати весілля. Якщо 14 жовтня було весілля і йшов дощ, це обіцяло молодятам довге і щасливе сімейне життя.

Читайте новини МБ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 01:20

Коментарів
0
Переглядів
243
Джерело https://molbuk.ua/news/238508-den-pokrovy-presviatoi-bogorodyci-shcho-mozhna-i-chogo-ne-mozhna-robyty-v-ce-sviato.html

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com