Чернівці

День Василя 2022


У середині січня українці відсвяткують останній знаменний день новорічно-різдвяних свят. Це день 14 січня, який має безліч назв – Щедрий вечір, Старий Новий рік, день Меланки або свято Василя. Церква в цю дату вшановує пам’ять святителя Василія Великого.

Про це пише Уніан.

День Василя: історія свята

Святий Василь народився на території сучасної Туреччини в місті Кесарія в 329 році в знатній родині. Святий отримав гарну освіту. У зрілому віці він став аскетом і священником, а незадовго до смерті став єпископом Кесарії.

Святий Василій закликав народ любити ближніх, допомагати біднякам і відкидати єресь. Він прославився як автор безлічі богословських текстів і законодавець чернецтва.

Васильєв день 2022: традиції та звичаї

Святкування дня Василя починається ще напередодні дати, в Щедрий вечір 13 січня. Діти і молодь в цю дату ходять до сусідів і колядують. Популярна розвага на Щедрий вечір – переодягання в козу і розігрування жартівливих сценок.

Наші предки вважали святого Василя покровителем свиней. 14 січня прийнято подавати на стіл запечене порося. За обідній стіл запрошують всю сім’ю. Готують також і інші страви зі свинини. Також в цей день вшановують пастухів.

Хлопчики і чоловіки 14 січня посівають: ходять по домівках, розсипають зерно і бажають здоров’я господарям. Дівчата, особливо незаміжні, 14 січня поводили ворожіння. У церкві в Василів день проводяться богослужіння та літургії.

Що не можна робити в день Василя

Не можна посівати жінкам.

14 січня жінка не повинна заходити першою в будинок.

Не можна рахувати дрібні купюри і монети – це обіцяє бідність.

У цю дату не варто віддавати борги.

Заборонено займатися рукоділлям.

Виносити сміття в цей день – погана прикмета.

Читайте новини МБ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 01:40

Коментарів
0
Переглядів
147

Джерело https://molbuk.ua/news/245884-den-vasylia-2022-iaki-tradycii-sviata-ta-shcho-ne-mozhna-robyty.html

Related Articles

Back to top button