Чернівці

Держава заборгувала військовим майже 1.5 млрд. грн

Президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів невідкладно виплатити у повному обсязі гроші, які уряд заборгував українським військовослужбовцям. Окрім того, глава держави постановив одноразово преміювати військових та ветеранів війни з нагоди Дня захисників і захисниць України, щоб забезпечити їхні соціальні гарантії.

Про це йдеться в указі глави держави №532/2021 від 13 жовтня, який набирає чинності з дня опублікування, пише Новини.Live

Також президент доручив уряду до 31 грудня розробити та внести до Верховної Ради законопроєкт, який має удосконалити систему грошових виплат військовослужбовцям “з урахуванням кращого досвіду провідних іноземних держав”. А ще Кабмін має щоквартально повідомляти про стан виконання заходів для соціального захисту ветеранів війни та сімей загиблих. Йдеться, зокрема, й про їхні права на житло.

Ба більше – уряд спільно з обласними адміністраціями та КМДА має до кінця 2023 року створити у кожному регіоні центри медичного забезпечення, психологічної реабілітації військовослужбовців та ветеранів війни.

Що відомо про борги

Міністерство оборони заборгувало українським військовослужбовцям 1 млрд 465,8 млн гривень, казала у вересні 2021-го уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. З них 1,2 млрд гривень — це заборгованість з виплат грошової допомоги на оздоровлення.

Також Денісова заявила про припинене фінансування “бойових виплат” військовим, які виконують завдання в зоні проведення ООС.

Читайте новини МБ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 17:00

Коментарів
0
Переглядів
79
Джерело https://molbuk.ua/news/238549-derzhava-zaborguvala-viiskovym-maizhe-15-mlrd-grn-zelenskyi-doruchyv-ikh-viddaty.html

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com