Чернівці

Думка дня: Надія Періус про роботу шкіл в умовах карантину

Думки експертів на актуальні теми щодня від ІА АСС.

Надія Періус, заступниця директора департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА:

«Станом на сьогодні ми керуємося тими нормативними актами, які наразі є чинними. Звичайно, ми очікуємо зміни до Постанови, які мали би унормувати і роз’яснити, як навчатимуться школи в умовах карантину. Але поки ці зміни не опубліковані і не прийняті, ми їх коментувати не будемо.

Однак, я думаю, що голова ОДА не просто хотів сказати, що дистанційного навчання не буде. Проблема іде дуже велика у тому, що по-перше, згідно постанови головного санітарного лікаря у разі виявлення COVID-19 хоча б у одного учня чи студента, увесь клас чи група ідуть на самоізоляцію. У таком увипадку, коли один клас іде на самоізоляцію вчитель може забезпечити дистанційне навчання.

Але є проблема в іншому. Ті вчителі, які не вакциновані, сьогодні перебувають в осередку дітей. А діти є найбільшими розповсюджувачами захворюваності. І відповідно, проблема виникне у тому, що вчителі почнуть масово хворіти. А якщо будуть хворіти вчителі, то не буде кому забезпечити навіть дистанційної форми навчання.

Дивіться нас на YouTube

Тому в даному випадку ми говоримо не лише про продовження очної форми навчання, ми говоримо і про можливість забезпечити дистанційну форму навчання для того, щоб учителі були здорові. А для цього потрібна вакцинація.

Якщо найближчим часом приймуть якісь зміни до існуючої Постанови, то там буде прописано чіткіше алгоритм при переході до іншого рівня епідемічної ситуації і наших дій у подальшому. Станом на зараз таких кардинальних змін поки немає.

Водночас, уже другий тиждень поспіль ми інтенсивно працюємо із мобільними бригадами та департаментом охорони здоров’я для того, щоб забезпечити вільний доступ працівників освіти до вакцинації. Мобільні бригади цього тижня також продовжують виїжджати у заклади освіти, в яких ще є недостатній відсоток вакцинованих працівників. Показник тих шкіл, де вакцинувалося більше 80% колективу збільшується кожного дня.

Якщо минулий тиждень ми завершували із показником у 130 шкіл, в яких вакцинувалося понад 80% колективу, то вже станом на сьогодні ми маємо зростання. Із 380 закладів загальної середньої освіти вже близько 150 шкіл досягли показника у 80% вакцинованих педагогів. І рухаємося далі в цьому напрямку. Дуже приємно, що працівники з кожним днем усе більше розуміють актуальність вакцинації і активно беруть у ній участь».
Джерело https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/dumka-dnya-nadiya-perius-pro-robotu-shkil-v-umovah-karantinu-77276

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com