Чернівці

Лікарка про різницю між бустерною та додатковою дозами ковід-вакцин І АСС


Думки експертів на актуальні теми щодня від МА АСС.

Оксана Знак, координатор вакцинації на Буковині:

«Додаткова і бустерна дози – це окремі види вакцин, які є третьою дозою вакцинації проти коронавірусу. Додаткова доза – це доза, яка вводиться людям, у яких імунна відповідь на попередні щеплення могла бути не зовсім повносправною. Наприклад, внаслідок того, що такі люди мають імунодефіцитний стан, на тлі хімієтерапії при онкологічних захворюваннях чи імунодефіцитних станах, вроджених або ж, наприклад, ВІЛ-інфекції. Такий організм важко відповідає на вакцинацію та вироблення антитіл, які б захищали від захворювання. Передбачається, що таких людей потрібно щепити додатковою дозою, для того, щоб посилити цю імунну відповідь, тобто захист організму. Вона, як правило, вводиться через 28 днів після повного курсу вакцинації, тобто після другої дози. 

Медіа агентство АСС є в Instagram

А бустерна доза – це також третя доза, яка вводиться людям у зв’язку з тим, що у них імунна відповідь згасає з плином часу. Таку дозу можна отримати через щонайменше 6 місяців з моменту другого щеплення. Адже ми розуміємо, якщо минуло близько пів року після курсу вакцинації, то в людей поступово знижується рівень захисту. Саме тому, їм потрібно «поновити» цю імунну відповідь, яка надійшла внаслідок попередніх двох щеплень. 

Третя доза на Буковині

Додатковою дозою на Буковині вакцинувалася 81 особа. А бустерною дозою імунізували 817 осіб станом на ранок 13 січня. Ми щеплюємо всіх людей, які приходять до пунктів та центрів вакцинації за третьою дозою. Бустерною – якщо у них вже минуло 6 місяців після отримання другою дози вакцини, а додатковою – якщо є відповідна довідка від сімейного лікаря. Велика кількість з цих людей – це медичні працівники, тому що їм першим дозволили вакцинацію бустерною дозою. Звісно ми нікому не відмовляємо, але ставимо в пріоритет людей похилого віку, медичних та соціальних працівників, тобто тих, які можуть щодня наражатися на професійні ризики.

Отримуйте новини в Telegram

Як отримати третю дозу 

Наразі бустерну дозу можуть отримати всі вакциновані особи віком від 18 років. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. Для цього потрібно прийти до пункту чи центру вакцинації, лікар перевіряє інформацію про імунізацію у системі Охорони здоров’я та робить бустерне щеплення.

А для того, щоб отримати додаткове щеплення, потрібно звернутися до свого сімейного або профільного лікаря. Якщо лікар визначить, що потрібна додаткова доза вакцини за медичними показаннями, він видасть направлення в довільній формі на щеплення третьою дозою. Після цього можна йти до пункту чи центру вакцинації та взяти з собою на щеплення направлення від лікаря».

setTimeout(facebookInit, 1000);Джерело https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/dumka-dnya-likarka-pro-riznicyu-mizh-busternoyu-ta-dodatkovoyu-dozami-kovid-vakcin-80707

Related Articles

Back to top button