Чернівці

Міжнародний день демократії та День вільних грошей відзначають 15 вересня

Яке сьогодні, 15 вересня, свято та чий День ангела – читайте у матеріалі Інформаційного агентства АСС.

15 вересня світ відзначає День вільних грошей, Міжнародний день крапки, День народження екологічної організації Greenpeace та Всесвітній день боротьби з лімфомами. Про це пише ІА АСС з посиланням на УНІАН.

Міжнародний день демократії

Також сьогодні відзначають Міжнародний день демократії. Цей день проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 13 грудня 2007 року. Демократія належить до універсальних і засадничих загальнолюдських цінностей і принципів Організації Об’єднаних Націй, пише Укрінформ. 

Хоча у демократій і є загальні риси, але єдиної моделі демократії у світі не існує. Ця форма правління відома в історії ледве чи не раніше, ніж інші форми політичної організації суспільства. Державні форми демократії були досить добре відомі античному світу. У Стародавній Греції вони упродовж тривалого часу чергувалися з різноманітними формами монократії (тираніями, деспотіями), в Стародавньому Римі республіканська демократія протягом декількох сторіч передувала правлінню монархічного імперського типу. Потім було європейське Середньовіччя з його демократичними містами-державами (Венеція, Женева, Лукка). Про демократію писали Арістотель і Платон, Монтеск’є і Джон Локк, Руссо і Робесп’єр. Прикметно, що демократія, на відміну від недемократичних типів правління (тоталітарних, авторитарних), не спрощує відносин суспільства і держави, народу і влади сильними і примітивними засобами тиску, а навпаки – ускладнює їх. Такі демократичні процеси, як вибори і конституційні реформи, досягнення мирних угод, допомагають зберігати баланс між різними політичними інтересами, зміцнювати стабільність і знижувати ризик виникнення насильства.

Які свята відзначають у країнах світу

У США – День IT-професіоналів, в Білорусі – День бібліотек, в Індії – День інженера, у Нідерландах – День принца, в Азербайджані – День знань, у Британії – День битви за Британію, у Таїланді – День Сілпи Бхірасрі.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 15 вересня вшановує пам’ять святого мученика Мамонтія, його батька Федота і матері Руфіни. У народі день називали Мамонтієм Овчинником, або Овчарником, його вважали покровителем овець, корів і кіз. 

Отримуйте новини в Telegram

15 вересня іменини

Іменини у Антона, Феодота, Богдана, Руфіни, Павла, Василя, Анатолія, Петра, Віктора, Юхима, Михайла, Володимира, Миколи та Ксенії.
Джерело https://acc.cv.ua/news/storystorynka/tsikavo/mizhnarodniy-den-demokratiyi-ta-den-vilnih-groshey-vidznachayut-15-veresnya-77239

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com