[ad_1]
Військовозобов’язані, які отримали умовні терміни покарання за ухилення від військової служби, й надалі підлягають мобілізації. За повторне ухилення порушник отримає реальний термін.
Про це в інтерв’ю Цензор.НЕТ відповів перший заступник голови Національної поліції України – керівник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе. На питання про те, чи можуть одразу служити ті, відносно кого винесено вироки, чи повинні чекати, топ-поліціянт відповів, що це залежить від того, яким чином в рішенні суду прописано відбування умовного терміну.
“Я думаю, що під час винесення такого рішення суд керується тим, що це в майбутньому потенційний військовий ЗСУ. І виносить рішення таким чином, щоб все ж таки можливість служити в нього була”, – сказав він.
За словами Цуцкірідзе, наявність досудового розслідування, навіть підозри – це не привід не служити, оскільки усе залежить від того, який запобіжний захід обраний під час розслідування та чи не буде він обмежувати людину в пересуванні.
“У нас є випадок, коли ми встановили за запитом наших міжнародних колег осіб, відносно яких ведуться слідчі дії в одній з країн Балтії. Декілька років тому там було здійснено викрадення людини з вбивством. Фігуранти справи – наші громадяни. Так от один з них, як встановлено, знаходиться на передовій. Він дав показання і підтвердив, що до цього злочину причетні ще дві особи, які віддали життя, воюючи за нашу країну”, – розповів Цуцкірідзе.
Після цього чоловіку вручили підозру, однак запобіжного заходу не обирали, тому він продовжує служити на одному з найскладніших напрямків фронту.
За словами Цуцкірідзе, наразі в Україні розслідується близько 9,4 тисячі проваджень щодо ухилення від мобілізації. З них 2,6 тисячі – були скеровані до суду.
“Дещо повільно такі справи розглядаються в судах, ми розуміємо, що на суддів велике навантаження, але вже є й вироки. У 2022 році винесено 250 вироків, в 2023 – близько 300. Все ж таки, щоб люди відчували, що відворотності покарання немає за цим злочином, судам треба ще попрацювати”, – зазначає заступник голови Нацполіції.
Як зазначає заступник голови нацполіції, здебільшого результат таких проваджень – умовне покарання.
Читайте новини “МБ“ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Сьогодні, 12:45
0
48