Чернівці

Наступне «Євробачення» проведуть не в Україні: організатори підтвердили рішення


Європейський мовний союз підтвердив, що наступне «Євробачення» проведуть не в Україні через війну, і наразі шукають іншу країну для проведення конкурсу.

Про це повідомляється на сайті організації, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.

«ЄМС повністю розуміє розчарування, яке викликало оголошення про те, що пісенний конкурс Євробачення 2023 (ESC) не може бути проведений в Україні, країні-переможниці цього року. Рішення керувалося відповідальністю ЄМС щодо забезпечення виконання умов для гарантування безпеки та безпеки всіх, хто працює та бере участь у заході, планування якого має розпочатися негайно в країні перебування», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що принаймні 10 000 людей зазвичай акредитовано для роботи або на пісенному конкурсі Євробачення, включаючи знімальну групу, співробітників і журналістів. Очікується, що на подію приїдуть ще 30 000 шанувальників з усього світу. Їхнє благополуччя – головна турбота спілки.

Тому дуже важливо, щоб рішення, які приймаються щодо такої складної телевізійної події в прямому ефірі, «приймалися професіоналами мовлення та не були політизованими».

Новини Медіа агентства АСС є у Viber

У правилах пісенного конкурсу Євробачення, з якими погоджуються всі мовники-учасники, чітко зазначено, що подію можна перенести в форс-мажорних ситуаціях, таких як триваюча війна.

ЄМС звернувся до сторонніх експертів з питань безпеки, які чітко вказували, що контрзаходи, запропоновані для пом’якшення загроз в Україні, були недостатніми для міжнародного публічного заходу, а рейтинг ризику масових жертв внаслідок конфлікту, що триває, є «високим».

Спілка також звернула увагу на коментарі генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про те, що війна в Україні «може зайняти роки».

«Що стосується можливості проведення конкурсу в прикордонному районі поблизу сусідньої країни, то технічні характеристики пропонованих місць та відсутність необхідної навколишньої інфраструктури не відповідають вимогам ЄМС», – йдеться у повідомленні.

Роблячи висновки, ЄМС також звернув увагу на те, що, за їх поточною інформацією, протягом 2023 року в Україну не плануються жодні великі міжнародні концертні тури.

 «Все це сприяє загальній оцінці ЄМС, що з точки зору безпеки та оперативних гарантій, необхідних вимог до хостингу, визначені Правилами пісенного конкурсу Євробачення, не виконуються. Враховуючи все це, ЄМС з жалем прийняв рішення перенести подію в іншу країну та продовжить дискусії щодо пошуку відповідного місця для Євробачення наступного року. Ми раді продовжувати співпрацю з нашим українським членом UA:PBC з усіх цих питань», – йдеться в повідомленні.

Раніше в ЄМС зазначали, що право проведення конкурсу в 2023 році перейде Британії, яка зайняла друге місце.

 

Джерело https://acc.cv.ua/news/ukraine/nastupne-evrobachennya-provedut-ne-v-ukrayini-organizatori-pidtverdili-rishennya-85895

Back to top button