Чернівці

Наступну хвилю COVID-19 прогнозують на осінь, – мерія Чернівців

Чернівчан закликають прийти цими вихідними до Центрів вакцинації та зробити щеплення проти COVID-19.

Наступну хвилю поширення коронавірусу фахівці прогнозують на вересень-жовтень 2021 року. Про це під час прямого етеру на Facebook розповів заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк, пише ІнформАгентство АСС. Відтак, посадовець закликав усіх чернівчан прийти до Центрів вакцинації, які діятимуть у Чернівцях цими вихідними, 12 та 13 червня.

«Ми повинні робити все, щоб наступна хвиля коронавірусної епідемії, яка прогнозується орієнтовно на вересень-жовтень, по-перше, не відбулася. Це така програма максимум. Також важливо, аби вона була не такою руйнівною та небезпечною як на початку цієї весни. Люди, які провакцинуються, а отже отримають 2 дози вакцини, матимуть імунітет. Цей імунітет є специфічний, він направлений саме проти збудника COVID-19», – сказав Юрій Лесюк.

Отримуйте новини в Telegram

Центри вакцинації у Чернівцях

Центр вакцинації у Чернівцях діятиме 12 і 13 червня на базі Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини», що на вулиці Героїв Майдану, 5. Тепер цей центр діятиме тут щовихідних. Упродовж суботи і неділі там працюватимуть три вакцинальні бригади з 10:00 до 16:00. Для покращення доступу до Центру вакцинації буде відкрита стоянка ЦНАПу.

Окрім цього у суботу, 12 червня, з 10:00 до 16:00 працюватиме мобільний вакцинальний пункт на Калинівському ринку у медичному пункті, що біля 5 сектору.

Хто може прийти до Центрів вакцинації

Запис через додаток Дія, паспорт та код платника податків: лише ці три речі потрібні для того, аби вже цими вихідними отримати щеплення та уберегти себе від COVID-19. 

Якою вакциною щепитимуть буковинців

У цих центрах буковинців щеплюватимуть препаратом Coronavac. CoronaVac розробили спільно три компанії: одна з найбільших фармацевтичних компаній Китаю – Sinovac, біомедичний дослідницький інститут Бутантан у Бразилії та індонезійська компанія Biofarma.

Як діє вакцина CoronaVac?

Вакцина CoronaVac діє на основі методу інактивації, під час якого вірусні частки руйнують, запобігаючи їхньому розмноженню. При цьому білків пошкодженого віріона достатньо, щоб імунітет розпізнав їх, «увімкнув» імунну відповідь та «запам‘ятав» на майбутнє білок цього типу. Застосування невеликої кількості інактивованих вірусів не може нашкодити людині.

Яка ефективність вакцини?

За умовами контракту, укладеного між МОЗ України та китайським виробником, ефективність вакцини має складати не менше 70%. Відповідно до українського законодавства, вакцина дозволена до сертифікації та застосування, якщо її ефективність є більшою за 50%.
Джерело https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/nastupnu-hvilyu-covid-prognozuyut-na-osin—meriya-chernivciv-73760

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com