Чернівці

Рашисти відправили 58 тонн посилок від кордонів із Україною: розслідування


Про це свідчить розслідування «Медіазони», пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП.

Журналісти пояснюють, що сервіс доставки посилок СДЕК дозволяє клієнтам відстежувати відправлення. Вагу посилки видно у коді сторінки. Також вони дізналися, що компанія надає замовленню індивідуальний номер після реєстрації відправлення в єдиній системі. Перебираючи номери, вони зібрали дані про всі відправлення СДЕК з 21 лютого.

В результаті підозрілі посилки були знайдені в 13 прикордонних пунктах СДЕК: в Армянську та Джанкої в Криму, в Покровському Ростовській області, у Богучарі та Россоші Воронезькій області, у Валуйках Білгородської області, у Залізногірську та Рильську Курської області, у Климово та Клінці Унече Брянської області та у білоруському Мозирі.

Валуйки — це Харківський напрямок, Клинці, Новозибків та Мозир — Київсько-Чернігівський, Рильськ — Сумський, а Джанкой та Армянськ — Херсонсько-Мелітопольський.

Одночасно з виведенням частини російських військ із Київської області 29 березня обсяг підозрілих замовлень із прикордонних міст поступово збільшувався. Якщо 26 березня їх було 338 кілограмів, то 29 березня вага перевалила за тонну, а 2 квітня перевищила 2,5 тонни.

Отримуйте новини в Telegram

За даними, отриманими «Медіазоною», з міста Валуйки з 21 лютого по 20 травня відправили понад 15 тонн підозрілих вантажів. Місто знаходиться за 30 кілометрів від кордону з Україною та за 20 кілометрів від «ЛНР».

Щоб довести, що такі великі обсяги посилок — не ознака стійких соціальних зв’язків між прикордонними та сибірськими містами, журналісти перевірили, скільки посилок йшло у зворотному напрямку. У Юргу прийшло з кордону близько 5,8 тонн посилок, назад — лише 51 кілограм. Чебаркуль, куди надіслали понад 5,5 тонн, відправив на кордон менше 10 кілограмів за всі три місяці. З Кизила на кордон не відправили жодної посилки.

Лідером серед «підозрілих» міст стала Юрга, місто на північному заході Кемеровської області. З прикордоння України близько 5,8 тонни пішло до міста, де мешкає лише 80 тисяч людей.

У Юрзі стоять три великі військові частини: 106-а окрема бригада матеріально-технічного забезпечення, 74-а окрема гвардійська мотострілецька Звенигородсько-Берлінська ордена Суворова бригада (одні з тих, хто стояли в Бучі, Гостомелі та Ірпені – ред.) та 1 я артилерійська бригада.

Медіа агентство АСС є в Instagram

Друге місце за вагою замовлень дісталося місту Чебаркуль у Челябінській області. Там дислокуються два танкові полки: 6-й та 239-й.

До Кизила, столиці Тиви, відправили 116 підозрілих посилок загальною масою понад 3,5 тонни. У Кизили дислокується 55-а окрема мотострілецька бригада.

В одному випадку російські військові використали СДЕК навіть для перевезення російського безпілотника «Орлан» — і, можливо, грабували не лише українців, а й власну армію.

Дивіться нас на YouTube

Джерело https://acc.cv.ua/news/ukraine/rashisti-vidpravili-58-tonn-posilok-vid-kordoniv-iz-ukrayinoyu-rozsliduvannya-85079

Back to top button