Чернівці

Ремонт церкви ЧНУ та новий рояль: зміни до бюджету Буковини

Депутати Чернівецької обласної ради затвердили запропоновані обласною адміністрацією зміни до головного кошторису області. Детальніше про це – у матеріалі.

Під час учорашнього засідання сесії Чернівецької обласної ради депутати прийняли зміни до обласного бюджету, якими передбачили 8 мільйонів гривень для реставрації Семінарської церкви біля колишньої Резиденції та майже 2 мільйони гривень на реконструкцію господарського двору ЧНУ. А обласна філармонія зможе придбати рояль за 1,5 мільйона гривень.

Про це повідомляє кореспондент ІА АСС.

«Мені би дуже хотілося зараз сказати вам, що у нас перевиконання бюджету не 5%, а цілих 100%. Що у нас є 500 мільйонів, а сформували запитів на 230 мільйонів. І що ми можемо собі дозволити задовільнити усі наші запити на 100% і ще навіть думати, кому би ми могли допомогти, в тому числі і територіальним громадам. Але ми маємо лише те, що ми маємо. Наш бюджет був сформований за реальними показниками. І виходячи з наших економічних, фінансових можливостей, наше перевиконання бюджету за 7 місяців становить лише 28,3 мільйона гривень», – сказала під час виступу перед депутатами директорка департаменту фінансів Чернівецької ОДА Анжела Дякова.

Інформаційне агентство АСС є в Instagram

Вона запевнила, що обласна адміністрація врахувала усі звернення – як депутатів, так і постійних комісій обласної ради, бюджетних установ і комунальних підприємств, які перебувають у підпорядкуванні обласної ради. За результатами цих звернень сформували такий перелік приблизно на 250 мільйонів гривень.

«Звичайно, що задовільнити його у нас таких можливостей не було. Не лише із перевиконання надходжень, а й з перерозподілу, з інших асигнувань ми намагалися врахувати найбільш необхідні, найбільш першочергові видатки. Таким чином, обласна державна адміністрація сформувала той проєкт рішення, який запропонувала на розгляд депутатам», – додала Анжела Дякова.

Дізнавайтесь інші новини Буковини.

Ці зміни обговорили на усіх постійних комісіях обласної ради. За результатами засідання більшості комісій до департаменту фінансів надійшли відповідні висновки, які ті намагалися врахувати при остаточному проєкті змін до бюджету 2021 року.

Після кількагодинних дискусій у сесійній залі та проголосованих депутатських доручень, висновків комісій щодо врахування різних зауважень при наступному формуванню бюджету на 2022 рік, депутати обласної ради перейшли до голосування за проєкт змін до бюджету-2021 у цілому. Таке рішення із проголосованими змінами підтримали 48 депутатів із присутніх у сесійній залі, що склало більшість від складу ради.

Основні зміни до бюджету в цифрах

Збільшується обсяг обласного бюджету за рахунок цільових субвенцій з Державного бюджету України, в т.ч. на:

– здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі 10 млн тис. грн; на фінансування об’єкта «Реконструкція спортивних майданчиків багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей з добудовою Буковинського палацу водних видів спорту – І ЧЕРГА по вул. Винниченка, 119 в м. Чернівці»

– розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад у сумі 909 тис.грн;

– реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери у сумі 39,5 млн грн., яка спрямовується на об’єкти «Реконструкція Селятинського закладу дошкільної освіти по вул. Шкільна,1. в с. Селятин Путильського району Чернівецької області» – 8,9 млн грн, «Реконструкція спортивних майданчиків багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей по вул. Винниченка, 119 в м. Чернівці з добудовою Буковинського палацу водних видів спорту – І ЧЕРГА» – 6,6 млн. грн,  «Капітальний ремонт стадіону «Дружба» в м. Сторожинець Чернівецької області» – 19,5 млн грн та  «Капітальний ремонт (благоустрій)  частини території парку КП  «Парк Жовтневий» на вул. Воробкевича Сидора з влаштуванням оглядового майданчика і встановленням  флагштоку Державного прапора України» – 4,5 млн грн.

Читайте ще: Зростання зарплат та пенсій: Кабмін затвердив проєкт бюджету 2022 року

Також, завдяки перевиконанню доходної частини загального фонду обласного бюджету на 28,4 млн.грн. виділяються додаткові кошти, які спрямовуються на фінансування обласних установ та регіональних програм, зокрема придбання обладнання освітнім установам, протипожежні заходи, оплату комунальних послуг, фінансову підтримку окремих комунальних медичних підприємств, надання субвенції Чернівецькому національному університету ім.Ю.Федьковича на проведення ремонтно-реставраційних робіт Семінарської церкви Резиденції Буковинського Митрополита та інші заходи.

Зокрема, управлінню культури ОДА за рахунок розподілу додаткових надходжень від перевиконання дохідної частини обласного бюджету обсяг асигнувань збільшується на 2,9 мільйона гривень. Із них 1,2 мільйона гривень на придбання роялю в зал органної та камерної музики обласної філармонії та 200 тисяч гривень на створення поліфункціонального культурного центру в обласному музеї народної архітектури та побуту. Ще 1,7 мільйона передбачили для ремонтів на об’єктах культурної спадщини. 

Крім цього  збільшується обсяг резервного фонду обласного бюджету на 4,7 млн грн., що дасть можливість оперативно реагувати на можливі випадки надзвичайного характеру, включаючи погіршення ситуації із захворюванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.
Джерело https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/remont-cerkvi-chnu-ta-noviy-royal-zmini-do-byudzhetu-bukovini-77329

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com