Чернівці

Ретро-паровози: у локомотивному депо Чернівців знаходяться дві унікальні машини (ВІДЕО)


У період новорічних та різдвяних свят сформований туристичний поїзд курсував на приміському напрямку Львова, де пасажири могли сфотографуватись та оглянути паровоз ззовні та зсередини.

У Чернівецькому локомотивному депо перебуває два паровози, пише Медіа агентство АСС. Один з них – машина 1953 року випуску. Це угорський паровоз Эр797-86 із максимальною швидкістю 60 км/год.

Наші новини є у Facebook

«Якщо немає електрики – електровоз не поїде, немає пального – тепловоз не рушить, а у паровозі все просто: дрова, вугілля, вода і все. Так воно працює. Тут все на пару: світло, турбіни, насоси, радіостанція, жодної електроніки чи кнопок, лише ричаги, крани, вентилі. У бригаді троє осіб: машиніст, помічник та кочегар. З холодного запуску до робочого стану треба дві години. У котлі тиск сягає 14 атмосфер», – розповів машиніст–інструктор локомотивного депо «Чернівці» Олександр Коліщук.

Котел паровоза вміщує 9 тонн води, плюс у тендері (відсік позаду кабіни) ще 28 метрів кубічних води та 20 тонн вугілля.

Останній випуск машиністів паровозу був у 1990 році. Це львівська школа, де по завершенню навчання видавали окреме посвідчення. Зараз у Чернівцях є двоє машиністів з таким допуском до керування паровозом.

«На Львівській залізниці» лише у нас є ці паровози. Ми їх зберегли. І зараз нами пишається вся Україна. Це вже музейні експонати. Тому на свята, коли поїзд катав туристів у Львові, всі дивувались і фотографувались – такого ніде не побачиш», – розказав голова профкому локомотивного депо «Чернівці» Володимир Рурак.

Читати: Новий залізничний маршрут та фестивалі: розвиток туризму у Чернівцях

Мандрівки під парою – так називали туристи 20-кілометровий маршрут Львів-Брюховичі на новорічно-різдвяні свята. Попит на такі подорожі є, тому після холодного зберігання у депо паровоз планують знову запустити на травневі свята.

Джерело https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/retro-parovozi-u-lokomotivnomu-depo-chernivciv-znahodyatsya-dvi-unikalni-mashini-video-81060

Back to top button