Чернівці

російському «Аерофлоту» через дефіцит запчастин доведеться розбирати свої літаки


Флагманський російський авіаперевізник «Аерофлот» через санкції найближчим часом зіткнеться із дефіцитом запчастин для своїх літаків Boeing та Airbus.

Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Економічну правду. Такі висновки робить видання Bloomberg із посиланням на експертів компанії IBA.

«Через кілька годин після того, як президент рф володимир путін оголосив про вторгнення росії в Україну, топ-менеджери ПАТ «Аерофлот» зібралися в штаб-квартирі авіакомпанії. В офіційній частині сюрреалістичного засідання ради вони обговорювали бюджет флагманського російського перевізника, не згадуючи про війну чи будь-які ризики, які вона може створити», – пише агентство з посиланням на два джерела, які говорили на умовах анонімності.

Наші новини є у Facebook

За словами одного із співрозмовників, у кулуарах деякі керівники «Аерофлоту» не знайшли нічого, крім лайливих слів, щоб описати перспективи авіакомпанії.

«За останні два десятиліття «Аерофлоту» вдалося перетворити себе із нащадка комуністичної епохи у відзначеного нагородами міжнародного перевізника, який керує одним з наймолодших флотів у світі. Тепер на нього чекає майбутнє, схоже на його радянське минуле: оскільки через санкції його літаки Boeing Co. і Airbus SE відрізані від запчастин і обслуговування, він зміщує свою увагу на внутрішні маршрути та літаки місцевого виробництва», – йдеться у статті.

Переважна більшість із понад 350 літаків «Аерофлоту» є моделями Airbus або Boeing, і компанія стикається з дефіцитом деталей, підкреслює Bloomberg.

За оцінками експертів компанії IBA, що спеціалізується на бізнес-аналітиці в галузі авіації, щоб підтримувати свій флот у працездатному стані, «Аерофлоту» через три місяці доведеться почати розбирати частину своїх літаків на запчастини. Замінити продукцію Boeing та Airbus російськими літаками як мінімум найближчим часом не вдасться.

На початок вторгнення рф в Україну «Аерофлот» виконував польоти до 56 країн, а на середину травня літав лише до 13. Пасажиропотік авіакомпанії різко впав.

 

 

Джерело https://acc.cv.ua/news/world/rosiyskomu-aeroflotu-cherez-deficit-zapchastin-dovedetsya-rozbirati-svoyi-litaki-84969

Back to top button