Чернівці

скільки українцям доведеться сплатити за нерухомість

В Україні підніметься податок на житло. Вже влітку 2022 року українцям доведеться заплатити за свої квартири на 21% більше, ніж цього року.

Про це йдеться в Податковому кодексі України, пише Главред.

Скільки і за що доведеться платити

Сума податку за квартиру площею 100 квадратних метрів зросте з 2 832 грн до 3600 грн.

При цьому, розмір податку розраховується, виходячи з розміру мінімальної зарплати отриманої за той рік, за який сплачується податок.

За кожен додатковий квадратний метр житла доведеться заплатити 1,5% від мінімальної зарплати. Цього року ця сума становить 70,8 грн, а в 2022 досягне 90 грн.

Платити доведеться тільки за зайву площу. Тобто, для квартири – за кожен квадрат вище 60 метрів. Для будинку, якщо його площа перевищує 120 квадратів.

Однак ті, у кого метраж квартири перевищує 300 кв.м і 500 кв. м, платитимуть податок у розмірі 25 тис. грн.

Також наголошується, що сума податку не залежатиме від кількості членів сім’ї або від кількості людей, прописаних у ньому. А податок зможуть заплатити тільки власники нерухомості. Причому, один раз на рік.

У разі несплати, прострочення терміном 30 днів призведе до автоматичного збільшення суми податку на 10%. А якщо податок не надійде в державну казну протягом 30 днів, то він буде збільшений на 20%.

При цьому, в Києві від несплати податку на житло звільнені лише сім’ї бійців АТО.

Читайте новини МБ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 22:10

Коментарів
0
Переглядів
117
Джерело https://molbuk.ua/ukraine/236243-v-ukraini-zletyt-podatok-na-zhytlo-skilky-dovedetsia-splatyty-za-vlasnu-nerukhomist.html

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com