Чернівці

Синод УПЦ МП оголосив демарш патріарху Кирилу, але й не визнають ПЦУ


Синод Української православної церкви Московського патріархату заявив, що не згоден із настоятелем власної церкви патріархом Кирилом у питанні війни Росії з Україною.

У рішенні Синоду, який засідав сьогодні, 27 травня, йдеться наступне «виражаємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні», пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП.

Крім того, у рішенні Синоду йдеться, що УПЦ буде діяти як самостійна церква.

«Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність».

Отримуйте новини в Telegram

Серед таких рішень зокрема на Синоді підіймалось питання самостійного мироваріння, обговорювався дозвіл єпархіям самостійно розв’язувати питання власного життя в умовах війни, якщо погодження з Синодом неможливий. Також Синод розмірковує про створення закордонних парафій для українських біженців. 

Не визнають канонічність ПЦУ

Окремо обговорювалось питання об’єднання православних церков. Синод повторив позицію УПЦ, яка не визнає канонічність Православної церкви України із настоятелем митрополитом Онуфрієм. По суті УПЦ МП відкинула ідею об’єднання на базі визнаної Вселенським патріархом ПЦУ.

«Для того, щоб діалог відбувся, представникам ПЦУ необхідно:

– припинити силові захоплення храмів та примусові переводи парафій Української Православної Церкви.

– усвідомити, що їхній канонічний статус, як він зафіксований у “Статуті Православної Церкви України”, є фактично не автокефальним і значно поступається свободам і можливостям у реалізації церковної діяльності, які передбачені Статутом про управління Української Православної Церкви.

– вирішити питання канонічності ієрархії ПЦУ, адже для Української Православної Церкви, як і для більшості Помісних Православних Церков, є цілком очевидним, що для визнання канонічності ієрархії ПЦУ необхідне відновлення апостольської спадкоємності її єпископів».

Новини Медіа агентства АСС є у Viber

Нагадаємо, УПЦ Московського патріархату завжди наполягала на своїй незалежності від Руської православної церкви, однак де-факто є її частиною. Настоятель УПЦ митрополит Онуфрій є членом Синоду РПЦ.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії, у значній частині парафій УПЦ МП почалось невдоволення позицією Кирила, який, по суті, благословив дії РФ в Україні.

Після 24 лютого уже понад 400 приходів УПЦ МП перейшли до ПЦУ.

Джерело https://acc.cv.ua/news/ukraine/sinod-upc-mp-ogolosiv-demarsh-patriarhu-kirilu-ale-y-ne-viznayut-pcu-85113

Back to top button