Чернівці

У Чернівцях безхатьки ночують в аварійній будівлі


Приміщення закладу соцзахисту безпритульних осіб при організації Народна допомога на вулиці Синагоги, 6 – в аварійному стані.

Про це йдеться у публікації “МБ” від 26 травня, пише molbuk.ua

На початку травня депутатка міськради, заступниця начальника управління комунальної власності міськради Тетяна Шепелько скерувала до мерії депутатське звернення з проханням допомогти безхатченкам, які перебувають в жахливих умовах. За її словами, в аварійному приміщенні існує реальна загроза життю людей – як безхатьків, так і соціальних працівників.

Ситуація тягнеться з 2019-го року

З 2019-го року приміщення на вулиці Синагоги, 6, рішенням виконкому визнане аварійним, – розповіла МБ Тетяна Шепелько. – Воно у жахливому стані: на стінах величезні тріщини, провалюється підлога. З вулиці добре видно, що вся будівля загалом перекосилася. Добре, що Народна допомога спорудила навіс, який дає можливість опадам не стікати під будинок. Це на деякий час призупинило руйнування. Раніше ж приміщення сильно замокало.

Управління комунальної власності ще з початку свого створення пропонувало департаменту соцполітики міськради перелік приміщень, куди б можна було переселити безхатьків та соцпрацівників, наголошує посадовиця.

Серед них – і приміщення на вулиці Шевченка. І тільки після мого депутатського звернення управління отримало відповідь, що департамент вважає за можливе переселити безхатченків у будівлю на вулиці Шевченка. Відповідно, наше управління підготувало проєкт на розгляд виконкому – передати на баланс департаменту соцполітики приміщення на вулиці Шевченка, де надалі буде розміщено безхатченків, – додала Т. Шепелько.

Сидимо, зуби на полицю

У самій організації Народна допомога проблему з аварійним станом будівлі визнають. Кажуть, як можуть, так підтримують лад, проте споруда в настільки поганому стані, що тут неможливо зарадити.

Ми робимо, що можемо. Замінили вікна, перекрили дах. Ось бачите, що було, тут все текло, – фахівчиня з соціальної роботи Наталія Петричук показує на обдерті та потріскані стіни з плямами від вологи. – Ці тріщини наскрізні. Крім того, у нас ввесь час забивається каналізація через зсув труб.

Соцпрацівниця показує зовнішні стіни, щедро покриті довгими тріщинами.

Ці тріщини немає сенсу латати. Як нам пояснили фахівці, будинок зсувається через підмивання ґрунту.

Сходи позаду будинку також перекошені і з тріщиною.

Це все буквально з’їхало за рік, – каже Наталія Петричук.

За словами Н. Петричук, працівникам не виплатили зарплатню ще за лютий.

Ми сидимо, зуби на полицю… Але й звільнитися не можемо, бо тоді взагалі не отримаємо нічого…

Наразі, каже жінка, в нічліжці останнім часом ночує близько десяти безхатьків.

Їх зараз мало, бо на вулиці тепло. Крім того, багато хто харчується у центрі допомоги на Соборній площі. Також дехто наймається на городні роботи на дачі, там і ночує. А взимку в нічліжці часом і по 25 осіб набивається.

У соціальному гуртожитку наразі проживають 15 осіб.

Це різні категорії. Є і пенсійного віку, і двоє атовців. Також у нас наразі живе хлопець, який працює двірником у Містосервісі. Юнак працьовитий, але має певні проблеми зі здоров’ям. Він зареєстрований у помешканні в центрі міста. Проте має брата, який п’є і виганяє його з дому. Поліція, на жаль, безсила в цій ситуації. Тож вирішили поки що розмістити його тут, – розповіла соцпрацівниця.

Офіційно:

У біді людей не залишимо

Наталія Фрунзе, директорка департаменту соцполітики міськради:

Цією проблемою ми займаємося від липня минулого року, відколи мене призначили директоркою департаменту. Я декілька разів зверталася до управління комунальної власності й просила, щоби вони нам надали приміщення для безхатьків. Проте нам пропонували приміщення значно гірші навіть, ніж на Синагоги: повністю розвалені, без комунікацій. Нещодавно ми знову звернулися з цього приводу, і нам надали знову перелік приміщень. Ми обрали одне, воно на вулиці Шевченка. Якщо нам його затвердять на виконкомі, то до осені організація туди переїде. В біді людей не залишимо.

Для надання соціальних послуг Народна допомога отримувала 800 тисяч гривень на рік із міського бюджету. До війни ми мали оголошувати конкурс, в якому й інші громадські організації могли взяти участь для надання цих соцпослуг. Проте війна внесла свої корективи. Наразі жодні виплати не нараховуються, окрім захищених видатків.

Читайте новини МБ у Facebook | Telegram | Viber |

Сьогодні, 08:18

Коментарів
0
Переглядів
283

Джерело https://molbuk.ua/news/258578-tam-vse-ot-ot-zavalytsia-u-chernivciakh-bezkhatky-nochuut-v-avariinii-budivli-foto.html

Back to top button