Чернівці

У Чернівцях міська рада звернеться до президента Зеленського через загрозу нападу Росії на Україну


Чернівецька міська рада має намір звернутися до президента Володимира Зеленського щодо необхідності зміцнення обороноздатності країни й підтримки створення системи територіальної оборони.

Про це йдеться у відповідному проекті рішення, який зареєстрував на сайті міськради депутат фракції “ЄС“ Сергій Бостан, пише molbuk.ua

У тексті звернення йдеться, що без фінансового та ресурсного забезпечення інститут територіальної оборони не зможе працювати.

“Місцеві бюджети не здатні покрити самостійно видатки на територіальну оборону, на підготовку національного спротиву. Адже саме на місцеві бюджети покладено невластиві функції компенсації різниці тарифів. Зростання цін на енергоносії і наступне здорожчання товарів, робіт і послуг суттєво підвищують вартість соціальних програм, соціального захисту“, – йдеться у проекті звернення.

“Тим часом уже очевидно, що при плануванні Державного бюджету на 2022 рік Кабінет Міністрів України і Верховна Рада України заклали завищені показники доходів місцевих бюджетів, що підтверджується проміжними даними Державної Казначейської Служби за січень 2022 року. Обсяг міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам на виконання делегованих повноважень також не витримують жодної критики – вони значно занижені“, – зазначається у тексті звернення.

У проекті рішення вказано, що особливо кризова ситуація – на районному рівні.

“На жаль, політика чинної влади привела до того, що у районних бюджетах немає коштів навіть на забезпечення діяльності самих рад, а виключення районних бюджетів з системи горизонтального вирівнювання позбавляє районні ради реально брати участь у заходах територіальної оборони“, – йдеться у проекті звернення.

Депутати проситимуть президента терміново розробити проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік“ з метою фінансового забезпечення виконання Закону “Про основи національного спротиву“.

“На час розробки і прийняття комплексного рішення вимагаємо підтримати проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” щодо збільшення видатків на оборону та зміцнення обороноздатності держави (№ 6542 від 24.01.2022). Ним, зокрема, встановлюється обов’язок Кабінету Міністрів України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом забезпечити виділення з резервного фонду Державного бюджету України 300 000,0 тис. гривень для потреб організації територіальної оборони. Місцеві бюджети вже у І кварталі мають отримати кошти для створення системи національного спротиву“, – йдеться у проекті звернення.

Читайте новини “МБ“ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 19:05

Коментарів
0
Переглядів
126

Джерело https://molbuk.ua/chernovtsy_news/246951-zagroza-vtorgnennia-rosii-chernivecka-miskrada-gotuie-zvernennia-do-zelenskogo.html

Back to top button