Чернівці

У СБУ розповіли, коли постраждалі від атаки хакерів сайти уряду та Дії відновлять роботу » Новини Чернівці: Інформаційний портал «Молодий буковинець»


Служба безпеки України взялася за розслідування причин масової кібератаки, якої в ніч на 14 січня зазнали сайти українського уряду. Нині частина з них уже відновили роботу. Тоді як решту фахівці пообіцяли відновити найближчим часом.

Про це OBOZREVATEL повідомили в пресслужбі СБУ.

Невідомі зокрема зламали сайти МОН, Дії, МЗС, Мінагрополітики, Держказначейства й Судової влади України, а також ще кількох міністерств. На головних сторінках деяких із них містилися провокаційні повідомлення.

У СБУ додали, що контент урядових сайтів через це не змінився. Крім того, за наявною інформацією кіберфахівців, витоку персональних даних не відбулося.

“З метою недопущення поширення атаки на інші ресурси, а також щоб локалізувати технічну проблему, тимчасово призупинено роботу низки інших урядових сайтів”, – пояснили в СБУ.

Зазначається, що Служба безпеки разом із Держспецзв’язку та відповідними органами державної влади проводить розслідування цього інциденту, а також збирає цифрові докази.

“Більшу частину постраждалих державних ресурсів вже відновлено, інші будуть доступні найближчим часом”, – запевнили у відомстві.
Нагадаємо: під час злому на сайтах кількох міністерств висвітлювалися перекреслені знаки з прапором, картою і гербом України, а ще профілем свині. А в повідомленнях трьома мовами зазначалося, ніби всі дані українців потрапили в мережу.

Представник Українського кіберальянсу Шон Таунсенд підкреслив, що координати картинок вказували на парковку біля однієї з установ у Варшаві. Він висловив переконання, що атаки було зроблено навмисне, “аби посварити Україну й Польщу”.

Читайте новини МБ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 10:37

Коментарів
0
Переглядів
40

Джерело https://molbuk.ua/news/245936-u-sbu-rozpovily-koly-postrazhdali-vid-ataky-khakeriv-saity-uriadu-ta-dii-vidnovliat-robotu.html

Back to top button