Чернівці

Українців просять вакцинуватися через можливі спалахи дифтерії та холери


Інфекціоніст закликав доросле цивільне населення українців відновити щеплення, що робляться кожні 10 років.

Під час війни в Україні є ризик зростання захворювань на дифтерію та холеру, вже зафіксовані випадки. Про це повідомив лікар-інфекціоніст, Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики Федір Лапій під час телемарафону, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН.

«Під час війни є ризик зростання захворювання на дифтерію, маємо вже випадок дифтерії в Тернопільській області. І це не перший і не останній випадок», – сказав він.

За його словами, також є і інші інфекції, які можуть зростати.

«Наприклад, Маріуполь, там і раніше виявляли в морі збудники холери, а також порушення інфраструктури, очисних споруд, доступність населення до чистої питної води дійсно може призводити до таких небезпечних захворювань, як холера», – пояснив лікар.

Отримуйте новини в Telegram

Він закликав доросле цивільне населення українців відновити щеплення, що робляться кожні 10 років від правця та дифтерії.

«Вакцини в регіонах достатньо. Хоча на окупованих територіях ситуація вкрай трагічна», – сказав він.

Лапій зазначив, що у порівнянні із першим кварталом 2021 року, у першому кварталі 2022 року практично по всім позиціям охоплення дітей щепленням – першого року життя, шість років – є зниження на 5-6%, а по гепатиту Б майже в два рази зменшилась кількість вакцинованих.

Читайте також всі новини Чернівців.

Джерело https://acc.cv.ua/news/ukraine/ukrayinciv-prosyat-vakcinuvatisya-cherez-mozhlivi-spalahi-difteriyi-ta-holeri-84710

Back to top button