Чернівці

В Україні заборонили обіг ліків, вироблених у рф та білорусі


Верховна Рада внесла зміни до закону «Про лікарські засоби» щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території рф або республіки білорусь.

За законпроєкт № 7313 у цілому проголосували 299 нардепів. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Економічну правду.

Відповідно до пояснювальної записки, мета законопроєкту – обмеження обігу в Україні лікарських засобів, виробництво яких хоча б частково розташовано на території рф або рб, зменшення фінансової підтримки військової машини цих країн, стимулювання відмови від поставок товарів з цих країн в усьому світі.

Наші новини є у Facebook

Так, у держреєстрації лікарського засобу може бути відмовлено у разі, якщо встановлено, що один або декілька етапів виробництва здійснювалось підприємствами, розташованими на території рф або рб.

Скасовувати держреєстрацію ліків також буде дозволено, якщо заявник або його представник пов’язані з російськими компаніями.

Також законопроєктом надається право Кабміну на період дії воєнного стану в Україні тимчасово зупинити експорт лікарських засобів у разі незабезпечення потреб системи охорони здоров’я України в таких лікарських засобах у повному обсязі.

Нагадаємо, раніше в Україні заборонили продаж і застосування 39 медичних препаратів, які виготовляють у білорусі.

 

Джерело https://acc.cv.ua/news/ukraine/v-ukrayini-zaboronili-obig-likiv-viroblenih-u-rf-ta-bilorusi-84966

Back to top button