Чернівці

​​В Україні запрацювала онлайн-карта об’єктів, які зруйнували окупанти


В Україні запустили діджитал-платформу, яка фіксує наслідки російського вторгнення в Україну – «Карту Руйнувань».

Туди додають світлини зруйнованих або пошкоджених цивільних об’єктів: будинків, шкіл, церков, стадіонів тощо. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП.

На онлайн-мапі вже зафіксували 1539 зруйнованих об’єктів, повідомляють автори проєкту ГО «Антикорупційний штаб».

«На сайті встановлений лічильник – і він жодного дня не зупинявся. Наша мапа унікальна: на відміну від інших подібних ресурсів, вона містить фото споруди до «денацифікації», – розповів голова правління «Антикорупційного штабу» Сергій Миткалик.

Поділитися доказами злочинів окупантів можуть усі охочі, якщо у них є фото руйнувань і вони можуть зазначити хоча б приблизну локацію.

Як долучитися

Потрібно надіслати фото за посиланням або на пошту [email protected] – тоді вашу інформацію занесуть на «Карту Руйнувань». 

«Перший крок у цьому процесі – зафіксувати руйнації. І лише потім – оцінити збитки і залучити кошти для відновлення. Економічними розрахунками займаються фахівці з Київської школи економіки, проєкту «росія заплатить», а також Уряд», – кажуть в організації.

У довгостроковій перспективі світлини з мапи використають у Гаазі як доказ воєнних злочинів росії в Україні.

Проєкт орієнтований зокрема на іноземців: інформація про руйнування зазначена як українською, так і англійською мовами.

«Фото зруйнованого будинку, в якому обірвалося чиєсь життя, краще будь-яких статистичних даних може заохотити людей переказати кошти на підтримку України», – кажуть ініціатори проєкту.

Наші новини є у Facebook

Після закінчення війни «Карту Руйнувань» планують об‘єднати з «Картою Ремонтів» – проєктом, що відстежує зловживання бюджетом на ремонтах.

Організація «Антикорупційний штаб» працювала над мапою із перших днів війни, але презентувала лише після схвалення від Міністерства оборони 22 червня.

«Мапа не зашкодить безпеці і не грає на руку ворогові», – наголошують в «Антикорупційному штабі».

Проєкт «Карти Руйнувань» реалізують за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Джерело https://acc.cv.ua/news/ukraine/v-ukrayini-zapracyuvala-onlayn-karta-obektiv-yaki-zruynuvali-okupanti-85883

Back to top button