Чернівці

Волонтери забезпечили побутовою технікою понад дві тисячі переселенців


У Чернівецькій громаді створили мобільний центр для надання соціально-побутових послуг. У рамках проєкту Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства громадська організація Буковина інноваційна змогла закупити внутрішньо переміщеним особам електроприлади. У Чернівцях обладнання знаходиться у загальноосвітній школі №30 та Дошкільному навчальному закладі №10.

Кореспондент molbuk.ua відвідав переселенців та поспілкувався із керівницею проєкту щодо створення мобільних центрів соціально-побутових послуг для внутрішньо переміщених осіб Тетяною Мосін та директоркою школи №30 Оксаною Яремко.

Люди живуть у спортзалі на матрацах, але в нас там бійцівське покриття, що краще, ніж просто підлога. В актовому залі декілька ліжок. Вони призначені тільки для людей з особливими фізичними потребами. У нас в більшості люди з різних населених пунктів Луганської та Донецької області, але вони вже, як сім’я, – розповідає Яремко.

Також такі центри створили ще в чотирьох громадах Буковини – Вижницькій, Новоселицькій, Хотинській та Сторожинецькій. Загалом Буковина інноваційна забезпечила технікою близько 2000 внутрішньо переміщених осіб у Чернівецької області та близько 100 людей у Чернівцях.

Всього ми закупили 49 одиниць техніки на суму близька 300 тисяч. Серед них: пральні машини, машини для сушіння одягу, мультиварки, мікрохвильовки, індукційні плити, електрочайники, – зазначає Тетяна Мосін.

У Чернівецькій громаді обладнанням передали на потреби конкретному закладу, а в інших громадах обладнання стоїть на обліку конкретних громадських організацій. Люди туди приходять і, наприклад, перуть одяг чи готують їсти. Тетяна також розповіла, що через війну виникали складнощі із фінансуванням та купівлею приладів.

Складнощі виникли із закупівлями. Ми мали закупити все ще в березні, але була затримка коштів. Через це й відтягнулось аж до травня. Також техніки не було, бо зазвичай склади таких великих мереж знаходяться у центральній або східній Україні. Приміром, мали закупити термопоти, але їх ніде не було, тому що або вони викуплені, або знищені, або розграбовані, – розповідає Мосін.

Люди допомогою задоволені, кажуть, що все їм подобається, бо раніше прали руками.

Тут звичайно краще, бо снаряди на голову не падають, – каже чоловік-переселенець.

Читайте новини МБ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 17:59

Коментарів
0
Переглядів
95

Джерело https://molbuk.ua/news/260948-ci-ludy-vzhe-iak-simia-u-cherniveckii-gromadi-stvoryly-mobilnyi-centr-dlia-nadannia-socialno-pobutovykh-poslug-pereselnciam.html

Back to top button