Чернівці

Як готуються до опалювального сезону в Чернівцях та чи зміниться тариф, розповів керівник теплокомуненерго


Сьогодні Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов запевнив, що опалювальний сезон 2022/23 почнеться вчасно, а тарифи на тепло не зміняться.

«Ця зима буде надскладною. Головне — ми маємо захистити кожного українця та обігріти його помешкання. Тарифи на тепло не зміняться! Ми забезпечимо їхню стабільність. Опалювальний сезон почнеться вчасно. Для цього в нас є всі передумови», – зазначив Чернишов.

Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.

Наші новини є у Facebook

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкти, які запровадять мораторій на підвищення цін у сфері теплопостачання. Така норма буде чинна на час дії воєнного стану та шести місяців після його припинення. Водночас суб’єктам господарювання у сфері теплопостачання будуть компенсувати різницю в тарифах коштом держбюджету.

Яка ситуація у Чернівцях

Керівник «Чернівцітеплокомуненерго» Ігор Ніколенко розповів МА АСС, що зараз тривають підготовчі роботи, аби опалювальний сезон розпочався вчасно і якісно.

«Наші працівники проводять заміну котлів, запірних арматур, ізоляцію труб, автоматизацію котелень, відновлення асфальтного покриття. Зараз нас запевнили, що тариф не зміниться. Люди не відчують якогось навантаження. Втім, ситуація складна, і планувати щось дуже наперед – не доводиться. З розрахунками не все так гладко – хотілось, аби населення комунальні платежі не відкладало на потім. Чернівчани нам боргують 90 мільйонів гривень. А це кошти, які б нам дозволили краще підготуватись до наступного сезону», – сказав Ігор Ніколенко.

Нестабільність на ринку цін на матеріали та послуги часто призводить теж ускладнює роботу підприємства – пропозиції по вартості одні, а після проведення тендеру вони зростають. Плюс на складах завжди є обмеження по кількості того чи іншого матеріалу.

Борги

За словами керівника, підприємству вдалось скоротити борги перед іншими постачальниками. Приміром, відсутній борг перед Обленерго, повністю розрахувались на використаний газ в останньому сезоні перед «Нафтогазом» (втім, борг минулих періодів досі складає 125 млн грн). «Водоканалу» слід віддати 4 мільйони гривень та «Чернівцігазу» – 35 млн грн (на частину суми є договір реструктуризації).

Як відомо, у Чернівцях – найнижчий тариф на тепло в Україні і становить 1 204,62 грн/Гкал. 

Джерело https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/yak-gotuyutsya-do-opalyuvalnogo-sezonu-v-chernivcyah-ta-chi-zminitsya-tarif-rozpoviv-kerivnik-teplokomunenergo-85889

Back to top button