Чернівці

Які ворожі ракети найважче збивати українській ППО: думка експерта


Від початку повномасштабного вторгнення агресор випустив по території України понад три тисячі різних ракет.

Втім, окупанти не зупиняються і продовжують здійснювати терор населення. Зокрема, завдають ударів «Калібрами», «Іскандерами», «Точкою-У», Х-101, Х-22 тощо. 

Які ракети найскладніше збити розповів військовий експерт та головний редактор Defence Express Олег Катков, пише Медіа агентство АСС з посиланням на ТСН.

Отримуйте новини в Telegram

За його словами, серед усіх ракет, які випускає росія, найскладніша  – Іскандер-М, бо перехоплення балістичної цілі дуже складне завдання. Щобільше – її створювали, щоб долати навіть спеціалізовану ППО НАТО.

«Вона має величезну швидкість і атакує максимально згори, де кут падіння складає 80-90 градусів. Це означає, якщо її навіть пошкодити, вона все одно впаде на ціль. Якщо крилату ракету пошкодити:  крило, паливну систему чи двигун, то вона впаде ще далеко до цілі. Балістична ракета вже падає на ціль», – пояснює Олег Катков.

Втім, збивати інші ворожі російські ракети не легше, констатує експерт. Росіяни у війні використовують ракети для комплексу С-300 – зенітні ракети.

Дивіться нас на YouTube

«За специфікацією С-300 – йдеться про 40 кілометрів. Це дальність радіогоризонту, щоб довести ракету до певної ділянки території чи цілі. Проте застосовують їх для дальності 110-120 кілометрів. Тобто не керуючи ним на останній ділянці польоти. Вони її змушені кидати десь на висоті один-два кілометри. Тобто вона летить 110 кілометрів і на висоті приблизно кілометр втрачає керування і просто падає, де б вона не була», – наголошує Катков.

Також він зауважив, що це точність, яка дозволяє бити по Миколаєву чи Харкову. Саме тому російська війська завдають ударів неспеціалізованою ракетою з метою терору населення.

Агресор умисно обстрілює цивільну інфраструктуру й вбиває мирне населення міста. Такі дії окупантів свідчать про терористично-інформаційну та психологічну операції.

Дізнавайтесь інші новини Буковини.

Джерело https://acc.cv.ua/news/ukraine/yaki-vorozhi-raketi-nayvazhche-zbivati-ukrayinskiy-ppo-dumka-eksperta-87008

Back to top button