Чернівці

Якими були найперші клітини на планеті Земля І АСС


Життя зародилося на Землі мільярди років тому й тепер дослідники шукають його «витоки».

Форма клітини прямо впливає на її фізичні та хімічні властивості. Відповідно, для різних функцій в організмі клітини набували різних форм, пише Медіа агентство АСС з посиланням на 24 канал.

Проте на початку існування життя, як вважають науковці, усе було «простіше». Клітини тоді, як вважалося довгий час, набували сферичної форми. Але експериментально це не було ні підтверджено, ні спростовано. 

Результати дослідження

Наукова група вирішила перевірити, яку ж форму могли мати перші клітини мільярди років тому. Для цього дослідники взяли бактерії кишкової палички й виростили їх в лабораторії, відтворивши умови, які були на Землі під час існування там першого примітивного життя.

Отримуйте новини в Telegram

Вважається, що середовище, у якому виникло перше життя на планеті, являло собою суміш з велетенської кількості речовин. Але найбільше там було жирних кислот, наприклад, олеїнової кислоти. Кишкова паличка може споживати її й тому науковці виростили шість окремих ліній бактерії у середовищі, наповненому олеїновою кислотою. Це імітувало умови на Землі, коли доступу до глюкози у життя не було.

Бактерії швидко адаптувалися до нових умов, поглинаючи олеїн у безглюкозному середовищі й згодом почали розмножуватися. Клітини кишкової палички, звісно, також адаптувалися до нових умов й набували нової форми – такої, яка, на думку вчених, була у перших клітин на Землі. І ця форма – сферична. Так, дослідження підтвердило давню теорію про сферичність перших клітин.

Джерело https://acc.cv.ua/news/storystorynka/tsikavo/yakimi-buli-naypershi-klitini-na-planeti-zemlya-80714

Схожі новини

Back to top button