Чернівці

Євросоюз створить спеціальну фінансову платформу для відновлення України


Вона зауважила, що Платформа відновлення яка буде знаходитися під управлінням України та Європейської комісії, буде поєднувати реформи та інвестиції.

«Внески на Платформі зможуть робити країни, які піклуються, про майбутнє України, від міжнародних фінансових інституцій, від приватного сектору – нам необхідно всіх запросити «на борт». Я була дуже рада почути вчора про ініціативу Лугано (залучення регіонів Європи до відновлення регіонів та міст України – ред.) Ми називаємо це Планом Маршалла для України, і на цьому шляху ми маємо зрушити всі. Це означає, якщо це буде можливо, використання російських активів, що були нами заморожені», – заявила президент Європейської комісії.
Дивіться нас на YouTube

Вона наголосила, що зусилля Європи мають зосереджуватися не лише на відновленні усього, що постраждало від руйнівної путінської агресії. Йдеться також про розбудову демократичного майбутнього, яке обрали самі українці, і над якими працювали протягом багатьох років.

«Відновлення країни має поєднувати масовані інвестиції з амбітними реформами. Йдеться, наприклад, про вдосконалення адміністративних спроможностей України, про затвердження міцного верховенства права та незалежного судочинства, про боротьбу з корупцією, про позбавлення від олігархів, про розбудову справедливої, стійкої, сильної та конкурентоспроможної економіки. Від нас залежить – твердо підтримати Україну на її просуванні європейським шляхом. Україна належить до європейської родини», – підкреслила Урсула фон дер Ляєн.

Медіа агентство АСС є в Instagram

Вона зауважила, що українці стикнулися із брутальним насильством з боку російської федерації. Але зараз вони відстоюють не лише власну свободу, але також спільні європейські цінності та принципи гуманності.

«Тож ми стоїмо поряд із ними (з українцями – ред.). Я думаю, це визначальний момент для всіх демократій по усьому світу», – додала президент Єврокомісії.

Читайте також: Євросоюз отримав всі відповіді України з опитувальника ЄС і готує висновок

Джерело https://acc.cv.ua/news/world/evrosoyuz-stvorit-specialnu-finansovu-platformu-dlya-vidnovlennya-ukrayini-85018

Back to top button