Дніпро

Де у Дніпрі можна зробити безкоштовну комп’ютерну томографію – Новини Дніпра


У Дніпрі можна зробити безкоштовну комп’ютерну томографію. Так, міська клінічна лікарня №9 щодня приймає пацієнтів для променевої діагностики. Обстеження можна отримати за наявності електронного направлення від профільного лікаря.

Комп’ютерний томограф – це високоефективний метод діагностики всього тіла. Променевий метод широко використовується в медичній практиці Дніпра, проте зловживати ним лікарі не радять.

Лілія Шуліка, лікар-рентгенолог Міської клінічної лікарні №9: «Цей променевий метод діагностики, який оснований на дії іонізуючого випромінювання. Разом з тою цінністю діагностичною, яку він несе, він може мати деякі ризики небезпеки. Так як це променевий метод діагностики, він несе на собі певні ризики для стану здоров’я населення. І для цього повинні бути аргументовані поводи для того, щоб проводити це дослідження».

Щоб отримати безкоштовну діагностику, хворі на амбулаторному лікуванні мають отримати медичне обґрунтування. Спочатку звернення до сімейного лікаря, а потім вже вузький спеціаліст має видати направлення на обстеження.

Лілія Шуліка, лікар-рентгенолог Міської клінічної лікарні №9: “Пройти дослідження може кожний, хто має декларацію з сімейним лікарем і має електронне направлення. Щоб отримати це електронне направлення, пацієнт повинен звернутися до сімейного лікаря. Якщо доцільно, лікар буде вважати за потрібне, він направить на консультацію до вузького спеціалісту, а вузький спеціаліст уже буде рішати, необхідний комп’ютерний томограф чи не необхідний».

В умовах стаціонару діагностика КТ також безкоштовна, але лише за наявності необхідних показань. Так, іноді важливо провести діагностику якнайшвидше.

«Лаборант в данный момент выполняет КТ-исследование легких, что является золотым стандартом для диагностики степени поражения легких при ковидной инфекции, при ковидной пневмонии».

9 міська лікарня обслуговує пацієнтів з ковідом, а тому під час пандемії комп’ютерний томограф постійно працює. Іноді доходить до 30 обстежень. Якщо вам необхідно за направленням виконати діагностику, вирушайте у гінекологічне відділення 9-ї міської лікарні.

«Комп’ютерний томограф 9-ї міської лікарні знаходиться на першому поверсі гінекологічного відділення. Щоб потрапити, потрібно зайти на центральний вхід у міську клінічну лікарню, і корпус знаходиться прямо по центру. Ви заходите на перший поверх і зліва від входу знаходиться комп’ютерний томограф».

КТ не відноситься до методів системи первинного обстеження. Тому не варто виконувати комп’ютерну діагностику заради забаганки, аби не нанести своєму організму шкоду непотрібного випромінювання.

Читайте також:  Дніпряни старші 60 років зможуть витратити гроші за вакцинацію на оплату комуналки

Джерело https://dnipro.tv/news-dnipro/de-u-dnipri-mozhna-zrobyty-bezkoshtovnu-komp-iuternu-tomohrafiiu/

Back to top button