[ad_1]
Учасники злочинної організації орендували приміщення у центрі Дніпра. Вони облаштували комп’ютерною технікою офіс та залучили до роботи операторів.
Як повідомили у Дніпропетровській обласній прокуратурі, представники call-центру зв’язувалися з громадянами України, які тимчасово проживають на території Польщі, за допомогою зашифрованих дзвінків нібито від справжніх місцевих банків. Вони представлялися працівниками служби безпеки банку та наголошували на необхідності завантажити додаток для захисту персональних даних потерпілих.
Через додаток шахраї дізнавалися інформацію про залишок коштів на банківському рахунку та відповідний «BLIK-код», завдяки якому і здійснювали виведення грошових коштів на підконтрольні рахунки на території України або криптогаманці. Отримані шахрайським шляхом кошти обвинувачені переводили в готівку за допомогою обмінних пунктів валют у Дніпрі та розподіляли між учасниками злочинної організації.
З метою прикриття незаконної діяльності вони задіяли правоохоронця. За це він отримував «відсоток» від роботи шахрайського центру.
Встановлено 11 потерпілих, сума завданих їм збитків – мільйон гривень.
За клопотанням прокурора накладено арешт на банківські рахунки, нерухомість та автомобілі обвинувачених.
Наразі обвинувальний акт стосовно 2 організаторів та 12 учасників злочинної організації, які налагодили роботу шахрайського call-центру, скерували до суду. Їм інкриміновано створення, керівництво злочинною організацією і участь у ній, та шахрайство (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190 КК України).
Читайте також: У Кривому Розі внаслідок ДТП чоловіка та дитину затиснуло в автівці
Поділитися в соцмережах
Поділитися реакцією