Дніпро

Вступна кампанія 2022: які зміни чекають на абітурієнтів у Дніпрі? – Новини Дніпра


Зовнішнє незалежне оцінювання – тема, яка кожного року турбує не тільки випускників шкіл, а й їхніх батьків. У Дніпровському національному університеті, спільно з директоркою регіонального центру оцінювання якості освіти, розповіли про основні нововведення вступної кампанії 2022-го року. 

Дніпровській національний університет імені Олеся Гончара має п’ятирічний досвід співпраці з Дніпропетровським регіональним центром оцінювання якості освіти. Цього року кооперацію вирішили розширити.

Сергій Оковитий, ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара: “Ми надаємо аудиторії і в першому корпусі, в якому ми зараз знаходимось. І в трьох корпусах на Яворницького – 3,4,5 корпус, там також будуть проходити іспити на процедуру зовнішнього незалежного оцінювання знань. І ми залучаємо від нашого університету близько 150 викладачів, які будуть брати участь в різних процедурах, пов’язаних зі здачею ЗНО”.

На платне пробне ЗНО цього року записались 130 тисяч школярів з усієї країни. В Дніпропетровській області – більше 12 тисяч. Дніпровський національний університет пропонує безплатне проходження пробних екзаменів. Все задля того, щоб абітурієнти мали можливість краще підготуватись до тестування.

Олександр Кузенков, відповідальний секретар приймальної комісії Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара: “У кожному з предметів буде розроблено по 4 варіанти. Вони будуть відрізнятись по складності, тобто, починаючи з найпростішого. Вступник може спробувати найпростіший, другий варіант складніший, складніший і ще складніший. Крім цього, наш університет перевіряє ці роботи, і за різними шкалами надає результати такого тестування вступнику”.

Майбутні студенти можуть здавати необмежену кількість предметів. Але безплатно – не більше п’яти предметів. За більшу кількість доведеться заплатити. З перевіркою це коштуватиме 500 гривень, без – 300.

Марина Горбенко-Хвастунова, директорка Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти: “Реєстрація на ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня. Для реєстрації буде потрібно обрати предмети, заповнити заяву, реєстраційну картку і разом з копією паспорту надіслати документі до регіонального центру якості освіти. Під час реєстрації для учасників ЗНО формуються особисті кабінети, і вся подальша інформація, взаємодія між організаторами і абітурієнтами буде відбуватися в електронному вигляді”.

Школярі також мають можливість взяти участь в олімпіаді університету. Це дозволить їм отримати додаткові 20 балів до сертифікатів ЗНО.

Олександр Кузенков, відповідальний секретар приймальної комісії Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара: “Цього року наш університет започаткував таку олімпіаду з трьох предметів, які до цього ми не проводили. Це, зокрема, українська мова, це англійська мова і це історія України. Тому це такі предмети, які абітурієнти дуже часто обирають для складання, і ми сподіваємось, що участь у цьому заході дозволить підвищити їм конкурсний бал”.

Єдиний іспит для вступників на магістратуру проведуть 20 червня.

Марина Горбенко-Хвастунова, директорка Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти: “Далі іспит-тест на загальні навчальні компетенції і 5 предметних тестів для певних спеціальностей, які будуть задіяні цього року”.

Реєстрація на пробне тестування завершиться 9 березня. Абітурієнтам радять прискоритись з вибором предметів.

Джерело https://dnipro.tv/news-dnipro/vstupna-kampaniia-2022-iaki-zminy-chekaiut-na-abituriientiv-u-dnipri/

Back to top button