Дніпро

Як Продовольча та сільськогосподарська організація ООН допомагає фермерам і родинам, які цього потребують – Новини Дніпра


Дніпропетровська область — прифронтовий регіон, який межує із сімома областями, де відбувались чи ведуться бойові дії. Дніпропетровщина вже прихистила більш ніж 300 тисяч переселенців. Область активно співпрацює з міжнародними партнерами, агенціями і установами ООН, а також гуманітарними організаціями, які працюють на території України.

За словами начальника управління зовнішньоекономічної діяльності ДніпроОВА Олександра Ракші, Дніпропетровщина стала справжнім гуманітарним хабом і надійним тилом для країни, зокрема й щодо забезпечення продовольчої безпеки.

«У цьому напрямі активно співпрацюємо з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН в Україні (ФАО). Це спеціалізована установа ООН, яка очолює міжнародні зусилля у боротьбі з голодом. У березні цього року ФАО розпочала програму швидкого реагування, кошти якої призначені для підтримки найбільш вразливих людей у сільській місцевості, які постраждали від війни. З початку війни ФАО надала допомогу понад 3 800 родинам на території Дніпропетровщини», — сказав під час брифінгу 23 червня Олександр Ракша.

Україна приєдналася до ФАО у 2003 році і для покращення сільськогосподарської діяльності. З 2014 року організація збільшила свою діяльність в Україні і почала працювати за низкою напрямів. Передусім це реагування на ту ситуацію, яка склалася в країні, та безпосередньо надання допомоги.

«Плідно співпрацюємо з Міністерством аграрної політики щодо покращення сільськогосподарського виробництва, доступності їжі. Ми стурбовані тими ризиками, які виникли внаслідок війни, з доступністю харчування на найближчі місяці. Тому спільно зі згаданим міністерством розробили план реагування, аби допомогти мільйонам українців у непростий час. Ми допомагаємо фермерським господарствам, надаючи їм допомогу як фінансову, так і натуральну, щоб вони могли продовжувати свої виробництва і забезпечувати Україну їжею.
Також розглядаємо можливість інвестувати у будівництво тимчасових сховищ для зберігання врожаю», — повідомив голова офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні П’єр Вотьє.

Наразі організація вже допомогла понад 28 тис. господарств по усій країні.
«На найближчий місяць плануємо допомоги ще 10 тисячам. Залучатимемо фінансування, щоб наше реагування на території України було ще ширшим. А у Дніпрі до кінця липня плануємо відкрити офіс ФАО, який опікуватиметься питаннями продовольчої безпеки для усього сходу країни. Таким чином буде збільшено реагування та рівень допомоги для фермерів», — додав П’єр Вотьє.

Зі свого боку регіональна координаторка ФАО по Сходу України Олена Сафарова
розповіла про вже надану допомогу: «Є певне фінансування, тому для допомоги обирали найбільш вразливі категорії населення і громади. За допомогою партнерів було обрано громади, які межують із Харківською та Запорізькою областями. Вони отримали насіння картоплі. Також у співпраці з громадами для допомоги обрали багатодітні сім’ї з сільської місцевості, родини, які приймають переселенців або такими є. Також сім’ї, де є люди похилого віку чи з інвалідністю. Кожна така родина отримала по 25 кг картоплі»

Джерело https://dnipro.tv/news-dnipro/iak-prodovolcha-ta-silskohospodarska-orhanizatsiia-oon-dopomahaie-fermeram-i-rodynam-iaki-tsoho-potrebuiut/

Back to top button