Харків

Олександр Новіков звернувся до Голови ВРУ: НАЗК вважає некоректним виключати членів кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури з переліку суб’єктів декларування


Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков звернувся до Голови Верховної Ради України (ВРУ) Руслана Стефанчука з листом, у якому наголошує на неможливості прийняття законопроекту № 3602.

У чому суть законопроекту?

Головною метою законопроекту було усунення начебто правової невизначеності в питанні поширення обов’язку подавати декларації для членів організацій професійного самоврядування, зокрема, членів кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.

Щоби її усунути, законопроектом фактично пропонується виключити з переліку суб’єктів декларування членів конкурсних, дисциплінарних комісій, які одночасно є членами недержавних організацій професійного самоврядування (саморегулювання). Для цього в проекті Закону передбачені зміни до Закону України «Про запобігання корупції». Водночас обов’язок подавати декларації залишиться для членів комісій (конкурсних, дисциплінарних), які утворені державними органами або органами місцевого самоврядування, зокрема, дисциплінарної комісії арбітражних керуючих, дисциплінарної комісії приватних виконавців, комісії з атестації аудиторів та ін..

Тобто насправді після прийняття законопроекту замість системного вирішення проблеми (яка начебто існує) виникне нерівність між членами комісій, які фактично виконують однакові функції. Адже на одних поширюватиметься обов’язок подавати декларацію, а інші – вийдуть з-під фінансового контролю, попри те, що теж наділені владними управлінськими повноваженнями.

Крім того, оскільки наразі статус організацій професійного самоврядування, як і саморегулівних організацій, законодавством системно не визначений, прийняття законопроекту № 3602 спричинить нерівність навіть між членами різних професійних організацій, які входять до складу конкурсних та дисциплінарних комісій.

Тобто замість усунення правової невизначеності законопроект створить правове підґрунтя для особливих умов окремим членам професійних організацій.

Як НАЗК пропонує вирішувати цю ситуацію?

На думку НАЗК, вирішення цього питання має відбуватися системно та виважено. До уваги обов’язково необхідно взяти зміст функцій осіб, які є членами конкурсних і дисциплінарних комісій, та в діяльності яких наявні корупційні ризики.

Саме тому НАЗК звернулося до Голови ВРУ з пропозицією створити міжвідомчу робочу групу із залученням представників профільних комітетів ВРУ. У результаті роботи цієї групи має з’явитися комплексний і системний підхід до вирішення питання.

«Про корупцію у процесі отримання свідоцтва адвоката продовжують писати у ЗМІ. Понад 37% адвокатів заявляли, що їм відомі випадки корупційних пропозицій з боку органів адвокатського самоврядування для отримання свідоцтва адвоката. Саме тому виключення всіх членів кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури з переліку суб’єктів декларування – абсолютно хибний крок. У цій ситуації НАЗК пропонує діяти системно та забезпечити, аби декларації подавали саме ті особи, у роботі яких справді є корупційні ризики», – зазначив Олександр Новіков.

З повним текстом листа до Голови ВРУ можливо ознайомитися за посиланням. https://nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2021/11/Golov_-VRU-Stefanchuku-prop.-Dep.-antykor.-pol_tyky.pdf

Источник: nazk.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»

Джерело…

Related Articles

Back to top button