Харків

Судитимуть харків’янина, який працював на ФСБ під час війни


Чоловік визнавав необхідною окупацію територій України та намагався схилити до цієї думки знайомих.

Слідчі направили до Київського районного суду Харкова обвинувальний акт щодо 51-річного харків’янина, який під час війни здавав Федеральній службі безпеки Росії позиції української армії в Харкові. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

 “Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом березня 2022 року чоловік підтримував спілкування з представником Федеральної служби безпеки Російської Федерації та передавав йому інформацію про місцезнаходження Збройних сил України у місті Харкові”, — пояснили в прокуратурі.

Крім того, слідчі з’ясували, що харків’янин виправдовував окупацію українських територій, намагався схилити до підтримки Росії своїх знайомих та хотів, аби вони визнали агресію Росію в Україні необхідною. 

“Чоловік також наголошував на тому, що окупація військами РФ території України є повністю виправданою, наводячи приклад міста Токмак Запорізької області”, — зазначили в Харківській обласній прокуратурі.

Зазначимо, російські військові окупували місто Токмак Запорізької області 26 лютого та почали там встановлювати свої порядки. Мер міста Ігор Котелевський у квітні відмовився співпрацювати з окупантами та склав повноваження, окупанти призначили виконувачем обов’язки мера Володимира Вольвача, який підтримував “Партію регіонів” та “ОПЗЖ”.

Обвинувальний акт стосовно чоловіка склали за ч. 2 ст. 111 та ч. 1 ст. 436-2 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.

Як писав KHARKIV Today, 33-річний правоохоронець добровільно перейшов на бік російських військових, які окупували селище Шевченкове Куп’янського району, та почав з ними співпрацювати. Чоловіку вручили підозру у держзраді.

Джерело…

Back to top button