Харків

В Україні спростять вступ у виші для дітей, які нещодавно отримали статус ВПОВ Україні поліпшать умови вступу до закладів вищої освіти молодим людям з непідконтрольної частини Донбасу та Криму, які набули статусу внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у попередні кілька років.

Про це під час брифінгу у Краматорську повідомила віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, передає телеканал «Дом».

«Якщо в тебе довідка з 2020 чи 2021 року, то ти не можеш вступити як ВПО. Ми прибираємо цю норму. Буде (спрощено) вступ тим дітям, які, до прикладу, набули статусу ВПО у 2020 або 2021 році», — пояснила вона.

За словами Верещук, Міністерство освіти готує відповідний наказ і його буде видано у лютому.

Водночас віцепрем’єр анонсувала, що до кінця січня буде видано наказ про застосування сільського коефіцієнта для дітей-переселенців, які мешкають у сільській місцевості.

«Так склалося, що діти, які проживали у сільській місцевості не з числа ВПО, мали пільгу при вступі до вишу, а переселенці — ні. Зараз вони отримають такі ж права. Це наші діти, які мають право на такі ж пільги», — сказала глава Мінреінтеграції.

Вона пояснила, що Міносвіти взяло на себе зобов’язання ухвалити наказ про сільський коефіцієнт для дітей-переселенців до кінця січня, щоб найближча вступна кампанія для таких абітурієнтів проходила на рівних умовах.Джерело https://donpatriot.news/article/v-ukrayini-sprostyat-vstup-u-vishi-dlya-ditey-yaki-neschodavno-otrimali-status-vpo

Back to top button